W zalewie zagranicznych destynacji często zapominamy jak pięknym krajem jest Polska. W wielu wypadkach wystarczy dosłownie kilka godzin jazdy samochodem, by całkowicie zmienić krajobraz i móc zachwycać się różnorodną przyrodą. Dzisiaj postanowiliśmy podzielić się z wami kilkom wycieczkowymi propozycjami od uczestników Turystycznych Mistrzostw Blogerów, Bartosza Dziwaka z bloga bartekwpodrozy.pl i Jakuba Juszyńskiego z bloga tymrazem.pl.

Góry Sowie – coś dla miłośników tajemnic

W ramach konkursowego zgłoszenia Bartosz wybrał się w Góry Sowie, które są jednym z najrzadziej odwiedzanych przez turystów gór w Polsce. Trudno powiedzieć, co stoi za takim obrotem spraw, bo jak dowiecie się z relacji Bartosza, atrakcji tam nie brakuje. Jak zawsze w takim wypadku najlepiej oddać głos samemu autorowi:

„Z górami zawsze związany był mistycyzm i poczucie tajemniczości. Góry Sowie wyniosły je jednak na niespotykany nigdzie w Polsce poziom. Stąpając po szlakach Gór Sowich, kroczysz śladami wydarzeń, które mogły zmienić bieg historii. Poza trasami prowadzącymi na popularne wśród turystów szczyty, Góry Sowie to właśnie ta mglista historia, w której zdecydowanie więcej jest hipotez i domysłów niż potwierdzonych faktów" – podkreśla Bartosz po kilkunastu dniach spędzonych w tym rejonie.

Więcej miejsc godnych zobaczenia znajdziecie w naszej GALERII.

Łódź i okolice – miejsce dla fanów pięknej architektury

Są w Polsce takie miejsca, które aż proszą się o stworzenie kilkudniowej wycieczki szlakiem zbudowanej tam architektury. Jednym z takich rejonów są okolice Łodzi, gdzie założeń pałacowych jest przynajmniej kilkanaście. Jakub Juszyński z bloga tymrazem.pl odwiedził zdecydowaną większość z nich i szczegółowo opisał je w ramach swojego zgłoszenia na TMB. Koniecznie odwiedźcie jego bloga, a w poszukiwaniu pomysłów na wycieczkę rzućcie okiem też do naszej GALERII

Więcej informacji o projektach uczestników znajdziecie na stronie Turystycznych Mistrzostw Blogerów