Jak uzyskać siwy kolor włosów? W przypadku siwiejących mężczyzn kwestia ta jest, oczywiście, bardzo prosta, ale sytuacja wygląda inaczej, jeśli chcesz pofarbować swoje włosy na taki kolor za pomocą specjalnej farby. Nie jest to wcale takie łatwe, jak w przypadku barw ciemniejszych niż twój naturalny kolor. Farbując włosy na szaro należy zastosować się do kilku ważnych zasad, dzięki którym uzyskasz dokładnie taki efekt, o jaki ci chodziło. Spokojnie, przeprowadzimy cię przez wszystkie kolej etapy.

Jak z czarnych włosów zrobić szare?

W przypadku czarnych włosów przejście na szary kolor jest najtrudniejsze. Wbrew pozorom, nie działa to w taki sposób, jak wydaje się wielu osobom. Nie wystarczy jedynie lekko rozjaśnić czerni, dzięki czemu stanie się ona szarością. Tak ciemne kolory włosów mają bowiem tendencję do utleniania się na rude odcienie, które zupełnie nie przypominają oczekiwanej, srebrnej barwy.

Jak zatem w takim razie uzyskać szary kolor na włosach? W tym celu konieczne jest ich rozjaśnienie aż do momentu, kiedy staną się niemal białe. W przypadku naturalnej czerni jest to bardzo żmudny proces, który niekiedy wymaga dokonania nawet kilku sesji w odstępach paru tygodni. W innym przypadku schodzenie z czarnego do białego odcienia może spalić włosy, przez co staną się one zupełnie kruche i będą wyglądały bardzo nieestetycznie.

Znacznie lepszą bazą do stworzenia szarych włosów jest blond, który można rozjaśnić znacznie szybciej, jednocześnie nie uszkadzając struktury włosa. Jeśli jesteś blondynem, przy odpowiednim przestrzeganiu kilku zasad być może uzyskasz wymarzony kolor samodzielnie. W przypadku osób z czarnymi włosami trzeba jednak nie tylko dbać o stworzenie oczekiwanego rezultatu, lecz także o stan włosów poddanych kilkukrotnemu rozjaśnianiu.

Jak uzyskać szare włosy u mężczyzny?

Rozjaśnienie włosów to niejedyny etap podczas farbowania ich na szaro. Po uzyskaniu jasnej bazy najczęściej konieczne jest stonowanie koloru, który ma tendencję do łapania żółtych tonów. Jeśli chcesz, aby późniejsze szare włosy były utrzymane w ciepłej tonacji, możesz zrezygnować z tonowania ich aż do poziomu bieli. W przypadku szarych farb istnieje jednak poważny problem polegający na łączeniu się chłodnych, niebieskich pigmentów z żółtymi zawartymi w rozjaśnionych włosach. Jak wiadomo, takie zestawienie tworzy kolor zielony, który może być widoczny na nieodpowiednio pofarbowanych kosmykach.

Szary kolor włosów jest dosyć trudny do uzyskania. Po stworzeniu niemal białej bazy należy użyć specjalnej, szarej farby. Powinna ona utrzymać się na rozjaśnionych włosach dosyć dobrze, jednak początkowo kolor zawsze wychodzi nieco ciemniejszy niż się spodziewamy. Kwestia ta jest bardzo widoczna głównie w przypadku amatorskiego farbowania włosów w domu, kiedy to nie dysponujemy innymi specyfikami pozwalającymi na zapanowanie nad zbyt ciemnym odcieniem. Jeśli wybierzesz się do dobrego fryzjera, prawdopodobnie będzie on w stanie uzyskać taką szarość, o jaką ci chodziło.

Jak zafarbować włosy na siwo u mężczyzny?

Siwe włosy u osób, które jeszcze nie siwieją niekiedy wiążą się z poważnym problemem, czyli pojawianiem się odrostów. Jeśli naturalnie posiadasz złocisty odcień blondu, jego zestawienie z chłodną szarością może wyglądać niezbyt korzystnie. Wówczas konieczne jest regularne powtarzanie wizyt u fryzjera lub nauka samodzielnego rozjaśniania włosów w prawidłowy sposób.

Istnieje jednak sposób na poradzenie sobie z odrostami w przypadku osób o naturalnie ciemnych włosach. W internecie znaleźć można liczne inspiracje dotyczące szarego ombre, które w założeniu polega na zafarbowaniu jedynie końcówek. W ten sposób ciemny odrost tworzy w pełni zamierzony efekt, a ty możesz poczekać z farbowaniem włosów nieco dłużej, niż w przypadku jednolitej bazy.

Istnieje również inna opcja stosowana głównie w przypadku czarnych włosów. Wówczas dobrym pomysłem jest wykonanie cienkich pasemek w białym i szarym kolorze przeplatających się z naturalną czernią, co da złudzenie ciemnej szarości, ale nie zniszczy wszystkich kosmyków. Taki efekt pozwala również na ukrycie niewielkiego odrostu, dzięki czemu możesz poczekać z ponownym farbowaniem przez nieco dłuższy czas.

ZOBACZ: Siwe włosy to symbol męskości i stylu. Jak o nie dbać?

CZYTAJ: Wypadanie włosów u mężczyzn. Co stosować na porost włosów i jak przyspieszyć ten proces?

PODOBNE: Farbowanie włosów męskich: propozycje farb do włosów i warianty koloryzacji

Szare włosy męskie - komu pasują?

Szare włosy pasują niemal wszystkim mężczyznom, niezależnie od wieku czy wykonywanej pracy. Taki odcień może prezentować się bardzo elegancko zarówno w przypadku osób zajmujących stanowiska biurowe, jak i zawodów kreatywnych, których przedstawiciele często decydują się na modne fryzury odbiegające nieco od tych standardowych. Trend dotyczący szarych włosów pozwala również na zaakceptowanie naturalnego procesu siwienia i zmiany sposobu myślenia na jego temat.

Szare włosy cieszą się popularnością nie tylko wśród mężczyzn, lecz także u kobiet. W obu przypadkach pasują one zarówno osobom w średnim wieku, jak i młodym miłośnikom modnych fryzur. Uzyskanie takiego koloru jest jednak znacznie trudniejsze niż w przypadku różnego rodzaju rudości czy brązów i przypomina w dużym stopniu farbowanie włosów na wielobarwne odcienie. Z tego powodu jest to raczej rozwiązanie dla osób wprawionych w samodzielnym rozjaśnianiu włosów lub takich, które mają dostęp do dobrego fryzjera i mogą odwiedzać go regularnie.

Szare włosy męskie - pielęgnacja

Jak dbać o męskie włosy pofarbowane na siwo, szaro lub srebrno? Oto produkty do ich pielęgnacji, które kupisz online: