Bez wątpienia trzeba mieć gruby portfel, żeby móc ćwiczyć jazdę w klasycznych supersamochodach. Przede wszystkim trzeba taki posiadać, a dodatkowo wynająć odpowiedni tor, a także znaleźć ekipę, która ułatwi pokonywanie kolejnych kilometrów w wartym setki tysięcy dolarów pojeździe. Brzmi jak wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, ale firma Pininfarina znalazła interesującą alternatywę. Symulator klasycznych samochodów wyścigowych, który zachwyca możliwościami, a także wzornictwem. Cena niektórym może przyspieszyć puls, ale pewne jest jedno – to wciąż tańsza opcja, niż zakup klasycznego pojazdu i śmiganie nim po torze.

Urządzenie Pininfarina Leggenda eClassic można będzie wylicytować. Szacuje się, że będzie kosztować około 164 tysiące dolarów (prawie 640 tys. PLN), więc nie możemy w tym wypadku mówić o tanim gadżecie. Użytkownicy symulatora mogą doskonalić swoją jazdę kolekcjonerskimi klasycznymi pojazdami. Firma nawiązała współpracę z The Classic Car Trust (TCCT), żeby doświadczenie było zbliżone do faktycznej jazdy wybranymi pojazdami. Styl wykonania samego Leggenda eClassic nawiązuje natomiast do Cistalii 202, która na drogach pojawiła się w latach 40. XX wieku. Rzućcie okiem na tę piękność:

Pininfarina Leggenda eClassic przeznaczona jest dla jednego użytkownika. Siedzenie pokryte jest skórą Connolly w odcieniu Marrone Tobacco, a wrażeń wizualnych dostarcza zakrzywiony panoramiczny telewizor wyposażony we wszystkie nowoczesne rozwiązania technologiczne. Warto dodać, że Leggenda eClassic pozwala na prowadzenie wszystkich klasycznych samochodów wyścigowych, nie tylko Cistalii 202. Dodatkowo każdy właściciel urządzenia otrzyma 3-letni dostęp do aplikacji eClassic Member App, która obejmuje sesje treningowe i pozwala na wyścigi na znanych torach, takich jak Spa, Nurburgring czy Monza.

Wszystkie egzemplarze Pininfarina Leggenda eClassic trafią do osób, które zalicytują za najwyższą cenę. Warto nadmienić, że powstało dziesięć urządzeń i wszystkie zostaną wystawione przez dom aukcyjny St. Moritz. Początek licytacji 17 września.