Długi spacer w lesie

Okres świąteczny to naprawdę dobry czas na „wrzucenie niższego biegu" i odpoczynek. Świetnie w tym celu sprawdzają się dłuższe spacery na łonie natury, które nie tylko ułatwiają zrelaksowanie, ale pomagają także zadbać o odpowiednią dawkę świeżego powietrza. Tegoroczne święta są szczególnie i normalnie odradzalibyśmy niepotrzebne wyjścia z domu, ale jeśli wybierzemy się do lasu, gdzie ograniczamy kontakt z innymi osobami to ryzyko jest zdecydowanie mniejsze. 

Czytanie ulubionej książki

Powiedzmy sobie wprost – każdy z nas ma książkę, którą czytał więcej niż raz. Takie lektury są doskonałym sposobem na odprężenie i wprowadzają nas w przyjemny stan odpoczynku. Miłym dodatkiem jest fakt, że najczęściej jesteśmy w stanie odkryć w tej samej powieści zupełnie nowe rzeczy, które do tej pory nie rzuciły się nam w oczy. Macie takie książki?

Kieliszek doskonałej whisky 

Czy istnieje coś przyjemniejszego niż godzina wieczorem ze szklaneczką ulubioną whisky? To właśnie wtedy mamy możliwość skupienia się na jej smaku i odnalezieniu na końcu języka zupełnie nowych smaków. Warto przygotować się do tej czynności. Wyposażcie się w odpowiednie szkło i nastawcie ulubioną płytę z muzyką. Później wystarczy już tylko usiąść w fotelu i gotowe. Jesteście gotowi na nowe smaki? Naszym zdaniem warto spróbować dwunastoletniej whisky Grant’s 12YO, która dzięki leżakowaniu w beczce zaskakuje ciekawymi aromatami. 

Kulinarne eksperymenty

A może świąteczny okres to idealny okres na przygotowanie potrawy według przepisu, który dawno temu wpadł wam w oko? Czasu na eksperymenty jest teraz znacznie więcej, a spędzanie czasu w kuchni przy dobrej muzyce może być niezwykle odprężające. Dodatkowym plusem jest fakt, że lodówka pełna jest potraw świątecznych, które uratują posiłek w wypadku kulinarnej porażki. 

Oglądanie nowego serialu

Też macie tak, że „stos" seriali i filmów do obejrzenia rośnie wam w trakcie roku? W zasadzie w każdym miesiącu wychodzi coś nowego, a oferty najpopularniejszych serwisów pękają w szwach. Okres świąteczny to idealna okazja, żeby nadrobić zaległości. Wystarczy wygodny fotel lub kanapa i naładowany laptop. Seans czas rozpocząć!

Chwila z nową grą wideo

Niewiele jest rzeczy tak relaksujących, jak chwila w całości poświęcona nowej grze wideo. Zatopienie się w wirtualnym świecie pozwala skutecznie oderwać się od rzeczywistych problemów i zmartwień, a pięknie stworzone światy w grach wideo wciągają bez reszty. Macie upatrzony jakiś tytuł na najbliższe dni?

Trochę majsterkowania

Lubicie pomachać młotkiem i stworzyć coś z niczego? W takim wypadku okres świąteczny to idealny czas, żeby zaprojektować coś nowego albo naprawić od dawna zepsutą rzecz. Jeśli lubicie obserwować przyrodę, serdecznie polecamy zrobienie własnego karmnika dla ptaków. W internecie można znaleźć proste instrukcje, a jego zbicie nie wymaga wielkich umiejętności. Jako nagrodę otrzymacie codzienną możliwość doglądania zwierząt we własnym ogrodzie.

Krótki trening 

Kto powiedział, że okres świąteczny nie może być świetną okazją na trening? To prawda, że wiele sportowych aktywności zostało ograniczonych przez pogodę i panujące warunki epidemiologiczne, ale nie wszystkie! Do wykonania kompleksowego treningu bez wychodzenia z domu wystarczą hantle lub gumy oporowe. A satysfakcja po zakończonym treningu? Gwarantowana. 

Kąpiel prawdziwego mężczyzny

Jeśli ktoś spróbuję wam wytłumaczyć, że prawdziwi mężczyźni nie lubią kąpieli, nie wierzcie mu. Ta czynność może być naprawdę relaksująca. Polecamy także przy okazji kąpieli zadbać o swoje włosy i zarost. Może to właśnie czas, by spróbować olejków do brody i kosmetyków fryzjerskich? Ostrzegamy, gdy raz spróbujecie, nie będziecie chcieli z nich rezygnować. 

Chwila tylko we dwoje

W ciągu roku brakuje czasu na spędzenie przyjemnego czasu tylko we dwoje? Okres świąt to doskonała okazja, żeby zadbać o swoją drugą połowę i zaproponować jej wspólny odpoczynek. Wspólna lektura, oglądanie filmu, a może gra planszowa? Możliwości jest bardzo dużo. Zobaczycie, że rodzące konflikty najczęściej są przyczyną stresu, a w sytuacji odpoczynku dużo łatwiej o wzajemne zrozumienie i empatię. 

Uporządkowanie zaległych spraw

Od dawna chcieliście uporządkować wakacyjne fotografie? A może wasza kolekcja płyt muzycznych wymaga organizacji? Takie zajęcia mogą być niezwykle relaksujące. Po pierwsze możecie na kilka godzin całkowicie poświęcić się pasji, a po drugie uporządkowanie ułatwi korzystanie z nich w przyszłości. 

Zabawa z czworonogiem

Jeśli jesteście miłośnikami psów i kotów, to doskonale wiecie o czym mówimy. Czasami kilkanaście minut z naszym czworonożnym przyjacielem potrafi całkowicie nas zrelaksować i pozwolić na złapanie niezbędnego dystansu do świata. Powód? Podejrzewamy, że patrząc na ich zrelaksowanie uczymy się, że praca, faktury i terminy nie są najważniejsze na świecie. To naprawdę dobra nauczka!

Macie swoje pomysły na świąteczną celebrację?

Mamy wrażenie, że męskim pomyśle na święta wiemy sporo, ale z pewnością nie wszystko! Macie własne sposoby na odprężenie po ciężkim roku? A może macie sprawdzony toast, który wznosicie rokrocznie i którym chcielibyście się podzielić? Marka Grant's w ramach projektu „12 świątecznych powodów, by świat poczekał”, zainspirowanego 12-letnim leżakowaniem whisky Grant’s 12YO w beczce, stworzyła specjalną listę powodów, aby nadać świątecznym chwilom wyjątkowego znaczenia i odpowiednio je celebrować. Każdy z dwunastu powodów przybliża nas do Świąt i sprawia, że wspieramy się nawzajem. Marka zwraca uwagę między innymi na to, że choć tegoroczne Święta będą inne niż zwykle, to nadal mogą być udane. Pomimo fizycznej odległości między ludźmi, magia Świąt potrafi sprawić, że odczujemy ich bliskość.