Świecące buty

Na samym początku technologia LED była stosowana przy kostiumach, które były wykorzystywane na różnych pokazach. Święcące buty pojawiły się po raz pierwszy w przestrzeni publicznej w filmie „Powrót do przyszłości”. Dzięki niemu buty LED stały się popularne na całym świecie.

Od samego początku trampki świecące w ciemności były projektowane przy użyciu elementu gromadzącego światło. Świeciły w nocy, a za dnia były ładowane energią słoneczną. Powstały też innowacyjne trampki dla dziewcząt i chłopców, w których stosowano lampy LED, zasilane przez dwie zwykłe baterie ukryte w materiale. Średnio jedna bateria wystarczała na 8 godzin, w zależności od trybu pracy. Dziś w trampkach jest urządzenie do przechowywania energii, które jest ładowane za pomocą kabla USB. Wiele firm oferuje każdemu właścicielowi niedrogi element LED, który może być umieszczony w dowolnym modelu trampek, nawet jeśli nie jest to przewidziane w standardzie. Taka usługa pozwala naprawdę stworzyć ciekawe buty.

Buty ze świecącą podeszwą

Pierwsze były świecące buty od Nike. W ich podeszwie znajduje się element LED. System składa się z diod LED, baterii i kabla USB zapewniającego ładowanie. W ten sposób powstały świecące Air Max, a także buty Geox. Takie modele najczęściej mają też przycisk do aktywacji świateł.

Z reguły istnieje możliwość wybrania do siedmiu kolorów podświetlenia i do ośmiu trybów. Ładowanie przez trzy godziny wystarcza na pracę od ośmiu do dziesięciu godzin. To unikalny projekt, który pozwala każdej osobie się wyróżnić. Możesz wybrać jeden z kilku trybów i kolorów w zależności od preferencji. System działa niezależnie od deszczu i wilgoci, dlatego można te buty nosić przy każdej pogodzie. Istnieją modele dla dzieci, mężczyzn i kobiet, a cena jest dostępna dla osób o absolutnie różnych możliwościach finansowych.

Świecące nakładki na buty

Świecące nakładki na buty to modny trend ostatnich sezonów. Z reguły mają kilka trybów i różne kolory podświetlenia, które można regulować niezależnie. W ciągu dnia podświetlenie można wyłączyć, a wtedy trampki będą wyglądać całkiem normalnie. Sprawdzają się za to wieczorem, podczas imprezy lub w trakcie wieczornego biegu.

Taki model butów jest niezwykle popularny wśród osób zaangażowanych w taniec. Często podeszwa jest podkreślona dzięki wbudowanym w nią specjalnym żarówkom LED. Kabel USB zwykle jest dostarczany z butami do biegania i można nawet ładować je z komputera. Ładowanie trwa kilka godzin.

Aby sprawdzić poziom naładowania, musisz włączyć nakładkę i ocenić jasność blasku. Przycisk zasilania z reguły znajduje się obok wejścia do ładowania lub między otworami na sznurówki. Oświetlenie zostało zaprojektowane na okres od sześciu do ośmiu godzin ciągłego świecenia. Wraz z upływem czasu, blask może wydawać się ciemniejszy. Nakładki świecą w różnych kolorach – białym, niebieskim, niebieskim, fioletowym, czerwonym, zielonym, lub naprzemiennie losowo, co również wygląda imponująco.

ZOBACZ TEŻ: Najsłynniejsze sneakersy w historii kina. Od Nike’ów Forresta Gumpa po trampki Umy Thurman z „Kill Billa”

Młodzi ludzie prowadzący aktywny tryb życia często wybierają model butów ze świetlistą podeszwą i wbudowanymi kółkami, które pozwalają nie tylko chodzić, ale także jeździć w tenisówkach. Koła są wbudowane w piętę każdego buta, co pozwala na przemian chodzić i jechać. Niewątpliwą zaletą jest to, że koło jest wymienne, a jeśli zostanie uszkodzone lub zniszczone podczas długotrwałego użytkowania, można je łatwo wymienić na nowe.

Najczęściej buty produkowane są z wykorzystaniem tkanin o wysokiej wytrzymałości albo z tkanin połączonych ze skórą ekologiczną lub z zamszem. Niekiedy nakładki czy same buty są wykonane całkowicie ze sztucznej skóry. Obecnie dostępnych jest wiele opcji projektowania. Popularne są modele lakierowane w kolorze złotym lub metalicznym. Jeśli akurat chcesz się wyróżnić w ten sposób na imprezie, to jest to oryginalny sposób.