Tragiczna śmierć byłego koszykarza Los Angeles Lakers wstrząsnęła całym światem sportu. Nic więc dziwnego, że przed meczem finałowym Super Bowl gracze obu ekip stanęli na 24. jardzie boiska i uhonorowali ofiary katastrofy helikoptera. Bryant przez większość swojej kariery grał właśnie z numerem 24.

Gdy sportowcy stali w hołdzie, na telebimie stadionu Hard Rock w Miami wyświetlono zdjęcie Bryanta i jego córki Gianny, a także imiona i nazwiska reszty tragicznie zmarłych osób. Cieszy fakt, że postanowiono upamiętnić ofiary w prosty sposób, bez niepotrzebnych dodatków, które mogłyby zamienić się w przedstawienie.

Super Bowl 2020: wynik meczu

Finał rozgrywek futbolu amerykańskiego był dość dramatyczny w przebiegu. Jeszcze na początku ostatniej kwarty San Francisco 49ers prowadziło z Kansas City Chiefs 20:10, ale mocna końcówka tych drugich sprawiła, że wygrali oni ostatecznie wynikiem 31:20. Jest to drugie zwycięstwo Chiefs w wielkim finale w ich historii. W Super Bowl wystąpili trzykrotnie. Ostatni raz triumfowali 50 lat temu, więc trzeba przyznać, że przerwę mieli naprawdę długą. Dla 49ers był to siódmy finał. Wygrali go pięciokrotnie w swojej historii (ostatni raz w 1995 roku).

Super Bowl 2020: Koncert Shakiry i Jennifer Lopez

Super Bowl to nie tylko mecz, ale także wielkie show, które przyciąga przed telewizorami wiele milionów Amerykanów. Jednym z podstawowych elementów tego wydarzenia są koncerty gwiazd. W tym roku na scenie zaśpiewały dwie wielkie ikony popkultury, czyli Shakira i Jennifer Lopez. W przeciągu ok. 15 minut panie uraczyły publiczność wiązanką swoich największych hitów i gorącymi tańcami.

ZOBACZ TEŻ: Jennifer Lopez w nowej-starej roli. Taką lubimy ją najbardziej!

Wyróżniła się przede wszystkim Lopez, która pomimo 50 lat pokazała, że ma niezwykłe zasoby energii i kondycję, której mogłyby pozazdrościć jej 20-latki. Co więcej, J. Lo zaskoczyła wszystkich za sprawą zaproszenia swojej córki Emme na scenę. 11-latka zaśpiewała wielki hit swojej mamy „Let’s Get Loud”. Jej występ został przyjęty dość entuzjastycznie i w internecie można znaleźć już sporo artykułów o nastolatce.

W przeciwieństwie do poprzedniego mocno krytykowanego Super Bowl, można stawiać, że tegoroczny zostanie zapamiętany w bardziej pozytywny sposób.