Muzyka to przede wszystkim emocje, zatem organizatorzy festiwalu zadbali o odpowiednią selekcję zespołów, które uświetnią pierwszą edycję festiwalu swoją nieszablonową ekspresją. Kolejną rolą Summer Fog Festival jest promocja polskiej muzyki, zwłaszcza młodych zespołów. Obok zagranicznych gwiazd zagrają zatem nasi rodzimi wykonawcy. Być może część z nich spełni właśnie swoje marzenia występując na jednej scenie ze swoimi idolami i będzie to dla nich możliwość wypłynięcia na szerokie wody? Summer Fog Festival 2019 to symbioza kultury i zabawy na najwyższym poziomie, w niezwykle specyficznym, mgliście-rockandrollowym klimacie.

Summer Fog Festival 2019 – artyści zagraniczni

Znamy już pierwszego wykonawcę, który wystąpi na Summer Fog Festival 2019. Któż z nas nie kocha Pink Floyd? Któż nas przynajmniej raz nie słyszał genialnych utworów takich jak „Time” czy „Echoes”? Ich współautorem jest Nick Mason. Legendarny perkusista w swoim najnowszym projekcie Nick Mason’s Saucreful of Secrets zabierze Was w świat dźwięków Pink Floyd z niezwykle płodnej i barwnej w historii grupy jej początkowej ery. To będzie jedyna nieprawdopodobna okazja by usłyszeć na żywo kompozycje, dzięki którym na przełomie lat 60. i 70. o Pink Floyd zaczęło mówić się coraz głośniej i przede wszystkim zobaczyć i posłuchać grającego na żywo Nicka Masona, który pojawi się w naszym kraju po raz pierwszy. Na Summer Fog Festival 2019 zabrzmią niezapomniane klasyki w  twórczości Pink Floyd takie jak „Interstellar Overdrive” czy „Astronomy Domine” oddające pełnie szalonych wizji Syda Barreta. Nie zabraknie również utworów, od których rozpoczęła się niezwykle ciekawa droga Davida Gilmoura w grupie. Zapewne będziemy także świadkami kilku niespodzianek.

Kolejną grupą, której występ uświetni Summer Fog Festival będzie The David Cross Band. W składzie tego zespołu obok rzecz jasna Davida Crossa znajduje się również David Jackson. Czeka nas zatem wspaniała muzyczna podróż w rewiry najlepszych albumów w historii rocka progresywnego.

Soft Machine to następny wyśmienity uczestnik tej letniej imprezy. Grupa, która we wczesnym okresie swojej działalności raczyła publiczność brzmieniami psychodelicznymi stała się później prekursorem i jednym z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie przedstawicieli jazz-rocka. Muzyka zespołu to prawdziwa awangarda rodem ze sceny Canterbury łącząca w sobie w specyficzny sposób elementy jazzu i rocka, nasycona ogromną dawką wirtuozerskich improwizacji. W szeregach grupy występowało wielu znanych muzyków m.in.: Daevid Allen, Andy Summers, Robert Wyatt czy Allan Holdsworth.

Summer Fog Festival 2019 – artyści polscy

Summer Fog Festival to również miejsce na promocję polskiej muzyki. Oczywiście takiej, której klimat wpisuje się w ideę wydarzenia i pasuje do tego, co zagrają nam zagraniczni wykonawcy. W line-up imprezy mamy zatem psychodeliczny zespół Nicka Masona, mamy wycieczkę w rejony rocka progresywnego i jego najlepszych czasów, na której naszymi przewodnikami będą David Cross i David Jackson i wreszcie najwyższych lotów canterburyjski, awangardowy ekscytujący jazz-rock, jakim emanuje Soft Machine. Co dalej? Już teraz możemy zdradzić, że z polskich zespołów na festiwalu zobaczymy takie formacje jak  Believe (polska grupa założona przez gitarzystę znanego z legendy muzyki neoprogresywnej - zespołu Collage, który w latach 90. znakomicie malował w naszych duszach i percepcji wyrafinowane, ciepłe dźwiękowe pejzaże) oraz  Amarok (projekt muzyczny, nad którym pieczę sprawuje gitarzysta, multiinstrumentalista i wokalista Michał Wojtas).

Summer Fog Festival 2019 – data, miejsce, bilety

Summer Fog Festival 2019 odbędzie się już 27 lipca 2019 w Warszawie. Bilety na festiwal kupisz na stronie summerfogfestival.com.