To rzecz wydawałoby się prosta. Skoro idziemy na siłownię, to wystarczy założyć pierwsze lepsze ubrania. Chociażby bawełniany t-shirt i spodnie dresowe. Jednak jest to błędne założenie. Niby koszulka wykonana z naturalnego materiału wydaje się dobrym rozwiązaniem, lecz bawełna ma to do siebie, że zatrzymuje wodę. Przez to koszulka staje się ciężka i co gorsza podnosi ryzyko, że po wyjściu na świeże powietrze możemy nabawić się przeziębienia.

Zwykłe spodnie dresowe to też coś, co ostatecznie może być problemem. Są przeważnie zbyt grube i niezbyt rozciągliwe, co bez wątpienia nie zapewnia nam komfortu podczas ćwiczeń. Ciężko w nich się jeździ na rowerku stacjonarnym, biega na bieżni czy robi wykroki. A jak wiemy każde ćwiczenie powinniśmy robić dokładnie. Takie spodnie nam w tym nie pomogą.

Męskie ubrania na siłownię – co wybrać?

Jeśli szukać tych najlepszych ubrań na siłownię, to powinniśmy przyjrzeć się tym wykonanym z poliamidu, poliestru czy polipropylenu. Czemu? Ich wielkim plusem jest fakt, że odprowadzają pot. To sprawia, że nasza odzież nie będzie się do nas przylepiać. Najlepiej sięgnąć po odzież z poliestru oraz polipropylenu. Stroje z tych materiałów są elastyczne i lepiej dopasowują się do naszego ciała. A przecież zależy nam na jak największym komforcie w ruchach. Są też łatwiejsze w ogólnym użytku, bowiem nie kurczą się, ani nie rozciągają w praniu.

Poliamid jest być może najtrwalszy z całej trójki, ale jest grubszy i sztywniejszy. Polipropylen jest z kolei mniej trwały od poliestru. Ale to są niuanse, które nie decydują aż tak mocno o naszej wygodzie. Owszem, wszystkie materiały są sztuczne, ale mają swoje zauważalne plusy w tym przypadku.

Męskie ubrania na siłownię – jakie ubrania?

Skoro załatwiliśmy sprawę materiałów, to czas przejść do tego, co potrzebujemy na siłownię. Najlepiej zacząć od odpowiedniej koszulki. Najsensowniej postawić na taką bez rękawów lub z krótkim. Oczywiście wybór jest ogromny, bowiem producenci sportowi oferują całą masę różnych wersji kolorystycznych. Drugim podstawowym elementem odzieży są spodnie. Warto zarówno mieć szorty, jak i dłuższe spodnie, które przydadzą się w zimie. Mądrym rozwiązaniem jest też posiadanie cieplejszej sportowej bluzy z kapturem. Można ją od razu założyć po ćwiczeniach.

Są jeszcze dodatki, o których warto pamiętać. Należą do nich rękawiczki (przydatne przy chociażby ćwiczeniu na drążku) oraz pas treningowy (niezbędny jako ochrona kręgosłupa podczas dużych obciążeń). Trzeba pamiętać też, by mieć buty na zmianę na siłowni. Jakie buty na siłownię? Najlepiej takie, które stabilizują nasze stopy, są antypoślizgowe i mają dobrą cyrkulację powietrza.