Każdy nowy film zdobywcy Oscara za „Traffic” to wielkie wydarzenie. Reżyser odpowiedzialny za takie produkcje jak „Erin Brockovich”, „Seks, kłamstwa i kasety wideo” czy „Wieki Liberace” znów zabierze nas w filmową podróż. Tym razem do Detroit lat 50., gdzie osadził akcję swojego najnowszego dzieła zatytułowanego „No Sudden Move”.

O czym opowiada nowy film Soderbergha?

Rzecz dzieje się w 1955 roku. Grupa przestępców spotyka się tajemniczych okolicznościach. Choć nie wszyscy są do tego rozwiązania przekonani, muszą współpracować, żeby odkryć, co tak naprawdę się wydarzyło, gdy ich z pozoru prosta „robota” – wykradzenie nowej technologii samochodowej – nie powiodła się, a wydarzenia powędrowały w zupełnie nieoczywistą i nieoczekiwaną stronę. Rozpoczynają poszukiwania zleceniodawcy przedzierając się przez wszystkie warstwy społeczne niestabilnego ekonomicznie i rasowo Detroit.

„No Sudden Move” – film w gwiazdorskiej obsadzie

Steven Soderbergh, który pracował na scenariuszu Eda Solomona, zaprosił do współpracy wielu ciekawych aktorów. W „No Sudden Move” pojawili się między innymi Don Cheadle, Benicio del Toro, David Harbour, Ray Liotta, Jon Hamm, Brendan Fraser, Kieran Culkin czy Julia Fox. Choć film z założenia jest typowym gangsterskim thrillerem, autorzy podkreślają, że jest jednocześnie komentarzem społecznym nie na lata 50. XX wieku, ale na współczesność. Duży nacisk położono bowiem na kwestie równouprawnienia rasowego w Stanach Zjednoczonych.

Oficjalna zapowiedź filmu „No Sudden Move”

Dwa tygodnie temu w sieci pojawił się teaser filmu „No Sudden Move”, a teraz udostępniono jego pełnoprawną zapowiedź. Trwające ponad dwie minuty nagranie dostępne jest jedynie w języku angielskim:

Kiedy premiera?

Poinformowano, że film „No Sudden Move” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych na platformie streamingowej HBO Max 1 lipca. Nie wiadomo na razie, kiedy i na jakich warunkach produkcja pojawi się w Polsce. Niewykluczone, że zaliczy ona debiut kinowy, żeby później pojawić się w serwisach streamingowych lub VOD. Wciąż czekamy na informacje o rodzimego dystrybutora.