Grunt to znać swoje potrzeby

W ostatnich latach rola laptopów w naszym życiu całkowicie się zmieniła. Kiedy powstawały pierwsze sprzęty z tej kategorii, miały być lżejszymi i wygodniejszymi w użyciu urządzeniami do notowania i pisania. Później przyszła internetowa rewolucja i laptopy z miejsca stały się rozbudowanymi przeglądarkami. Dzisiaj przenośne komputery stały się podstawowymi narzędziami służącymi do codziennej pracy. 

Do tej pory jednostki stacjonarne były uznawane za mniej mobilne, ale pewniejsze w użyciu i dysponujące większą mocą obliczeniową. Szybko więc pojawiło się pytanie – czy da się stworzyć laptopa, który będzie mógł rywalizować z nimi pod tym względem? Firma Lenovo pokazuje, że tak.

Jeśli szukacie laptopa, który sprosta waszym oczekiwaniom, musicie w pierwszym kroku je poprawnie zdefiniować. Warto zadać sobie podstawowe pytania. Jakie cechy powinien mieć wasz wymarzony komputer? Które z nich są niezbędne do waszej pracy? Naszym zdaniem podstawą dobrego laptopa są: mocna i wydajna bateria, szybkość działania sprzętu, a także odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Bateria – najważniejsza cecha dobrego laptopa?

Laptopy to urządzenia stworzone do pracy, tak naprawdę w każdych warunkach. Niezależnie od tego, czy wykonujecie swoje obowiązki z biura czy z domu, chcecie mieć 100 proc. pewność, że wydajność waszej pracy nie spadnie. Właśnie dlatego wybierając urządzenie do pracy warto zwrócić uwagę na pojemność i wydajność wbudowanej w nim baterii. Modelem, który wyróżnia się pod tym względem na tle konkurencji jest Lenovo Yoga Slim 7. Laptop pozwala na ponad 19 godzin nieprzerwanej pracy. Oznacza to, że na jednym ładowaniu można przepracować pełne dwa dni robocze. Dużą zaletą tego modelu jest także system Rapid Charge Pro. Pozwala on na bardzo szybkie doładowanie komputera w zaledwie 30 min. Po tym czasie poziom baterii powinien wynosić około 50 proc. 

Szybki komputer = efektywna praca

Nie ma nic bardziej frustrującego niż czekanie na otwarcie się aplikacji, której właśnie potrzebujecie. Pomysły w waszej głowie mnożą się z zawrotną prędkością, a wy nie macie gdzie ich zapisać, bo edytor tekstu otwiera się 30 sekund? Koszmar. Tutaj Lenovo Yoga Slim 7 również staje na wysokości zadania. Laptopy wyposażono w nowy procesor dedykowany do urządzeń mobilnych AMD Ryzen™ 4000 Series, który sprawia, że wszystkie programy otwierają się w mgnieniu oka. Co więcej, twórcy sprzętu zapewniają, że laptop może swobodnie pracować z kilkoma większymi programami otwartymi jednocześnie. Znawcy tematu w tym momencie pewnie chętnie zapytaliby o problem przegrzewania się sprzętu. Lenovo Yoga Slim 7 nie ma tego problemu. W urządzeniu wykorzystano komplet 7-nanometrowych rdzeni Zen 2, które utrzymują temperaturę na stałym, niskim poziomie. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli laptop ma być waszym podstawowym urządzeniem do pracy, musicie mieć pewność, że jest on odpowiednio zabezpieczony. Oczywiście, wszystkie urządzenia i dostępy można zastrzec silnym hasłem. Oznacza to jednak, że przy każdym odejściu od laptopa trzeba będzie się wylogować, a następnie wpisać długie i skomplikowane hasło, by móc powrócić do pracy. Twórcy nowego modelu od Lenovo znaleźli na to sposób. Yoga Slim 7 została wyposażona w czujniki uwagi, które rejestrują obecność człowieka przed ekranem i potrafią rozpoznawać twarz właściciela. Dzięki temu komputer „widzi", gdy odchodzimy od niego i automatycznie się blokuje, a następnie odblokowuje, gdy zobaczy twarz użytkownika przed monitorem. Wygodne, prawda?

Praca to nie wszystko

Umówmy się – nawet najbardziej ambitne osoby potrzebują odrobiny relaksu. Wtedy jest czas na nadrabianie serialowych zaległości czy przeglądanie zdjęć z ostatnich wakacji. Urządzenie Lenovo Yoga Slim 7 wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 14 cali z niezwykle wąskimi ramkami, które potęgują wrażenie ekranu o rozdzielczości FHD ze 100-procentową paletą kolorów sRGB. Miłym dodatkiem jest także zaawansowana technologia HDR inspirowana obrazem kinowym i wbudowana grafika AMD Radeon™, która sprawia, że szybkość klatek jest na najwyższym poziomie. 

Słowo klucz? Uniwersalność

Jeśli spojrzymy na każdą z wymienionych w tekście cech i funkcji osobno, z pewnością znajdziemy na rynku wiele modeli, które je spełniają. Istnieje wiele laptopów o wysokiej mocy obliczeniowej, tych, które wyróżniają się wytrzymałą baterią, a także modeli spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa. Jednak bardzo rzadko zdarza się, by wszystkie te aspekty łączyły się w jednym urządzeniu. Wszystko wskazuje na to, że marce Lenovo udało się stworzyć laptop, który zasługuje na twoją uwagę. Oczywiście, jeśli cenisz sobie rozwiązania ułatwiające rozwój.