Spinki do mankietów: jak je dobrać?

Ogólnie się przyjęło, że spinki do mankietów kojarzymy z najbardziej eleganckimi stylizacjami. Aby mieć możliwość ich noszenia, nasza koszula powinna mieć tak zwany „french caff”, po polsku „francuski mankiet”, który posiada specjalne otwory, przez które możemy zapiąć spinki do mankietów. Dzięki temu mamy dwie możliwości stylizowania tego drobnego elementu biżuterii.

Pierwszą z nich jest mankiet podwójny. Uchodzi on za dużo bardziej elegancki, z tego też powodu spinki nie powinny być krzykliwe - wręcz przeciwnie, należy w tym wypadku postawić na klasyczne kształty i stonowane barwy. Mankiet pojedynczy jest nieco mniej formalny, lecz również jest świetnym polem do popisu naszej elegancji.

Spinki do mankietów: na jaką okazję?

Jak już wspomnieliśmy, spinki do mankietów kojarzą się z eleganckimi okazjami, lecz można je naturalnie nosić do bardziej casualowych stylizacji. Ale po kolei. Na wyjścia formalne powinno się założyć spinki eleganckie. Te są zazwyczaj wykonane ze złota, srebra lub platyny i powinny swoim odcieniem nawiązywać do koloru klamry od paska lub kolory koperty naszego zegarka.

Jeśli okazja jest mniej formalna, również i wtedy warto swoją koszulę wyposażyć w spinki do mankietów. Tu można puścić wodzę wyobraźni i wybrać różne wzory i kształty, które idealnie oddadzą naszą osobowość!