Nowy Spider-Man był interesujący już z samego faktu, że trafi do kin po „Avengers: Koniec gry”. O ile opublikowany kilka miesięcy temu, pierwszy zwiastun „Spider-Man: Daleko od domu” unikał jak ognia wszelkich spoilerów, to w drugim materiale promującym film widzimy już sceny, które bezpośrednio odwołują się do wydarzeń z bijącego rekordy „Końca gry”. Stąd osoba, która nie widziała najnowszych Avengersów nie powinna go oglądać.

W tej części Peter Parker wraz z przyjaciółmi wyrusza na wakacyjną podróż po Europie. Niestety dla siebie bohater nie będzie szczególnie odpoczywał. Nick Fury da mu specjalną misję.

Oprócz Toma Hollanda w filmie pojawi się także Jake Gyllenhaal, który gra Misterio, w komiksie jednego z większych wrogów Spider-Mana. W obsadzie znajdują się także m.in. Zendaya, Samuel L. Jackson, Marisa Tomei, Cobie Smulders, Jon Favreau oraz Angourie Rice.

Reżyserem jest Jon Watts, czyli osoba odpowiedzialna za sukces „Spider-Man: Homecoming”. Scenariusz napisali Chris McKenna oraz Erik Sommers, którzy również mieli wpływ na skrypt poprzedniego filmu (tam zresztą mieliśmy aż 6 scenarzystów!). Patrząc na nowy zwiastun filmu, może powiedzieć, że zapowiada się on dość interesująco, bo otwiera nowe możliwości dla całego uniwersum Marvela.

„Spider-Man: Daleko od domu” pojawi się w polskich kinach 5 lipca 2019 roku. Poniżej zwiastun: