Spadkobiercy zmarłego w 1994 roku Kurta Cobaina uruchomili oficjalną linię odzieży o nazwie „Kurt Was Here”. Kolekcja, której kuratorką jest córka muzyka, Frances Bean Cobain, zawiera ponad 50 ubrań uniseksowych, wykorzystujących oryginalne prace lidera Nirvany i wpisy z jego dziennika. To oznacza, że wszystkie szkice, obrazy i odręczne projekty pochodzą bezpośrednio od Cobaina; żaden z motywów nie został zredagowany czy zmieniony.

„Uważamy, że znaczenie sztuki jest niezwykle silne w dzisiejszym klimacie społecznym i politycznym”, napisał w mailu do „Rolling Stone’a” przedstawiciel spadkobierców. „Jest to właściwy czas, aby udostępnić tę kolekcję prac Kurta artystom, kolekcjonerom i fanom. To umożliwi im doświadczenie dziedzictwa Kurta na nowo i w kolektywny sposób pozwoli świętować jego trwały wpływ na świat” – dodał.

CZYTAJ TEŻ: Brad Pitt: stare zdjęcia aktora z lat 80. i 90. Mocno się zmienił? [GALERIA]

Oprócz tego, że był sławnym muzykiem, Cobain był przez lata przedmiotem wielu modnych rzeczy od takich marek jak Forever 21 czy Vetements. Ta kolekcja wyróżnia się jednak bezpośrednim zaangażowaniem spadkobierców i wykorzystaniem osobistego archiwum piosenkarza.

„Kurt Was Here” jest kolaboracją między The End of Music, LLC i Live Nation Merchandise. Można ją wyszukać na stronach Barneys, Selfridges i na KurtCobainShop.com. Znajdziemy w niej zarówno proste t-shirty z nadrukami, bluzy z wycięciem pod szyją oraz klasyczne hoodie. Część sprzedaży zostanie przekazana na rzecz Jed Foundation, organizacji non-profit zajmującej się zapobieganiem samobójstwom wśród nastolatków i młodych dorosłych.