Jakub Juszyński mieszka w Kielcach. O sobie mówi, że lubi obserwować miejskie życie, choć ciężko mu usiedzieć na miejscu. Prędzej spotkacie go spacerującego, jedzącego, pracującego lub odpoczywającego w lesie. Człowiek multi-zadaniowy. Podróżuje, gotuje, recenzuje, zwiedza, pisze i fotografuje. 

- Na blogu często pojawiam się w towarzystwie mojej żony Doroty i naszej córki Zuzi. W takim składzie staramy się podróżować jak najczęściej jest to możliwe - pisze o sobie. Jakub lubi chodzić, także w większym gronie. Od 2014 roku organizuje profesjonalne spacery po Kielcach i okolicy. Na taką pieszą wyprawę może przyjść każdy. To okazja do odkrycia nowych, ciekawych miejsc, poznania innych, aktywnych ludzi i miłego spędzenia czasu! Autor bloga spaceruje wraz z chętnymi w zimie i w lecie, w dzień i w nocy, w słońcu i w śniegu. 

O czym pisze najchętniej? Lubi stare skanseny, porzucone kościółki, dawne synagogi, szlacheckie dwory. Od siedmiu lat opisuje swoje wrażenia, podróże i smaki na blogu tymrazem.pl. W Turystycznych Mistrzostwach Blogerów przypadło mu do zwiedzenia i opisania Województwo Łódzkie. Zaczął od niezwykle ciekawej Ziemi Łowickiej, znanej w całej Polsce i poza jej granicami ze swojego folkloru. Na pierwszy ogień poszło Muzeum Ludowe w Sromowie.

- Moją bazą wypadową w tym regionie był Łowicz. Zatrzymałem się w hotelu przy Starym Rynku. Podobno na obiedzie był tam nawet kiedyś sam Napoleon! Jeżeli planujecie pozwiedzać okolicę (Skansen Maurzyce, Arkadię, Nieborów, czy sam Łowicz) to jest to dobre miejsce.

O samym skansenie Jakub pisze przez pryzmat rodziny Brzozowskich, twórców tego miejsca. Już w 1955 roku Julian Brzozowski rozpoczął rzeźbienie figur. Zajmowały one 2 pokoje z trzech w domu, który znajduje się na przeciwko dzisiejszego muzeum. Z czasem udało się wybudować pierwszy pawilon i przenieść tam część eksponatów.

To jednak dopiero początek wypraw po Województwie Łódzkim w wydaniu tymrazem.pl. Jeśli lubicie te tereny i interesują was nieodkryte krainy, czytajcie wpisy Jakuba na stronie www.mistrzostwablogerow.pl oraz na jego blogu www.tymrazem.pl.

Do zobaczenia w Łódzkiem!