Wytwórnia filmowa Playstation: co do tej pory o niej wiadomo?

Sony Interactive Entertainment utworzyło własną wytwórnię, która zajmie się filmowymi i serialowymi adaptacjami gier ze swojego wielkiego katalogu. Nowe studio będzie działać w kalifornijskim Culver City. Szefami zostali Asad Qizilbash i Shawn Layden, którzy pracowali już dla Sony Interactive Entertainment. Do swojej dyspozycji otrzymali katalog ponad 100 gier, które mają im posłużyć jako inspiracje przy tworzeniu filmów i seriali. 

Qizilbash przyznał, że przedstawiciele nowo powstałej wytwórni spędzili dwa lata na rormowach ze scenarzystami i producentami w celu lepszego zrozumienia rynku filmowego.W dystrybucji filmów ma pomóc siostrzana firma, Sony Pictures.

Wytwórnia filmowa Playstation: śladami Marvela

Świat kina zna już podobną historię. Niegdyś Marvel korzystał ze współpracy z innymi producentami przy tworzeniu filmów o bohaterach. Po latach utworzono wytwórnię Marvel Studios, dzięki czemu wydawnictwo ma bezpośredni wpływ na ekranowe adaptacje opowieści o swoich bohaterach. 

Jakich tytułów możemy się spodziewać? Wiele gier z katalogu Playstation osiągnęło status kultowych. Dzięki temu, że tytuły te są raczej znane w społeczności graczy, Playstation Productions ma spore pole do popisu. Z pewnością produkcje takie jak God of War, Uncharted czy The Last of Us mają spory potencjał. A wy jaki film, bądź serial, z katalogu gier Playstation zobaczylibyście najchętniej?