Projekty wystawionych na sprzedaż okładek nawiązują do serii prowokacyjnych typograficznych okładek, których bezpośrednią inspiracją była oryginalna okładka TIME z 8 kwietnia 1966 roku z napisem „Is God Dead?". Wedle przedstawicieli magazynu była to pierwsza okładka w historii magazynu, która zawierała tylko litery i znaki typograficzne bez ilustracji i zdjęć. Do tej pory uznaje się, że okładka magazynu sprzed prawie 60 lat była jedną z najbardziej dyskusyjnych w historii amerykańskiej prasy. 

Wystawione na aukcję okładki są kolejnymi wersjami słynnej wersji z 1996 roku. Siostrzany projekt z napisem „Is Truth Dead?" pojawił się na rynku w kwietniu 2017 roku i był bezpośrednim odwołaniem do pierwszego roku prezydentury Donalda Trumpa. Ówczesna redaktor magazynu Nancy Gibbs stwierdziła wtedy, że „ tak jak wielu zastanawiało się nad istnieniem Boga w 1966 roku, tak dzisiaj wielu z nas rozważa istnienie jakiekolwiek obiektywnej prawdy i jej znaczenia dla naszego życia. Dzisiaj trudno stwierdzić, w co naprawdę wierzy nasz prezydent. Czy to, co mówi liczy się jako kłamstwo, jeśli on naprawdę w to wierzy?". 

Trzecia okładka zawierająca napis „Is Fiat Dead? jest odwołaniem do rozwoju rynku finansowego. Fiat (inaczej pieniądz fiducjarny) to waluta emitowana przez rząd państw, która nie jest zabezpieczona fizycznym towarem, a stabilnością rządu, który ją wyemitował. „W przypadku waluty fiat jej znaczenie nie jest jasne dla zwykłego widza - podobnie jak szalony, lukratywny świat NFT” - mówi dyrektor kreatywny TIME D.W. Pine, kto stworzył nową wersję grafiki. 

Jeśli zapowiedzi przedstawicieli magazynu się sprawdzą, już w najbliższych dniach możemy się spodziewać wystartowania internetowej aukcji. Zmiany w cenie graficznego pliku będzie można obserwować na stronie SuperRare, jednego z największych pośredników w sprzedaży sztuki cyfrowej.