Miłośnicy bezprzewodowych słuchawek dzielą się na dwie grupy. Jedni wyżej cenią sobie modele TWS (True Wireless), które opierają się na działaniu dwóch niepołączonych ze sobą słuchawek, a drudzy wolą rozwiązanie umożliwiające bezprzewodowe połączenie dwóch spiętych przewodem słuchawek ze źródłem dźwięku. Niedawno mieliśmy okazję przetestować model z tej drugiej grupy, który według producenta miał wyeksponować wszystkie zalety tego rozwiązania. 

Creative Outlier Active to bezprzewodowe słuchawki stworzone z myślą o aktywnych sportowo użytkownikach. Model został zaprojektowany tak, by umożliwiał słuchanie muzyki i podcastów, a także wykonywanie połączeń telefonicznych w czasie biegania i innych sportów. Z własnego doświadczenia wiemy, że tego typu modele powinni spełniać kilka konkretnych warunków: mieć dobrą baterię, wysoką jakość połączenia z telefonem i kształt zapewniający pewne trzymanie słuchawki w uchu. W naszych testach skupiliśmy się właśnie na tych trzech elementach. 

Creative Outlier Active – bateria

To jedna z największych zalet bezprzewodowych słuchawek połączonych ze sobą kablem. W porównaniu z modelami TWS są one większe, co może być wadą dla niektórych użytkowników, ale dają więcej miejsca na umieszczenie akumulatorów. Oznacza to, że mogą znacznie dłużej działać na jednym cyklu ładowania. Muszę przyznać, że podchodziłem nieco sceptycznie do zapewnień producenta, że słuchawki mogą pracować nawet do 10 godzin bez przerwy. W czasie treningów biegowych lubię głośno słuchać muzyki i zwykle muszę odjąć od „pudełkowych" wartości nawet połowę. Już po pierwszych rozbieganiach czekała mnie miła niespodzianka. Co prawda, wskazanych 10 h nie udało mi się osiągnąć, ale solidne 8 godzin to naprawdę świetny wynik. Dla miłośników długich aktywności oznacza to możliwość rzadszego podpinania słuchawek do ładowarki i w zasadzie wyklucza możliwość pełnej utraty energii w trakcie jednej sesji. Proces ładowania trwa mniej więcej 3 h, a do źródła energii podpinamy się kabelkiem microUSB dołączonym do produktu. 

Creative Outlier Active – jakość dźwięku i połączenia

Na początku należy podkreślić, że te słuchawki są modelem ze średniej półki cenowej, który stara się znaleźć balans pomiędzy jakością wykonania i połączenia i przystępną ceną. Jeśli uważacie się za audiofili, z pewnością znajdziecie w modelu Creative jakieś niedociągnięcia, ale na użytkowników ceniących sobie po prostu ulubione utwory w niezłym wykonaniu czeka miła niespodzianka. Creative Outlier Active grają naprawdę dobrze, a jakość połączenia ze smartfonem nie pozostawia wiele do życzenia. Podobnie wygląda kwestia prowadzenia rozmów telefonicznych. Połączenia są głośne i wyraźne, a efekt studni wydaje się mniejszy niż w innych produktach z tego segmentu.

Creative Outlier Active – wygoda i dopasowanie

To kategoria, w której ten produkt zasługuje na największe uznanie. Słuchawki bardzo pewnie „siedzą" w uszach. Po kilku treningach biegowych postanowiłem przetestować je w trakcie krótkiej sesji koszykówki i nawet w środowisku ciągłych skoków i zmian kierunku biegu słuchawki nie wypadały. Duża zasługa w tym gumowych skrzydełek, które zakłada się na słuchawki pod silikonowe zakończenia. Utrzymują one słuchawki w małżowinie i nie pozwalają im wypaść. Słuchawki nie są wyposażone w magnesy spinające je pod szyją w przerwach od użytkowania, ale inżynierowie wymyślili sprytny ściągacz na spinającym je pasku. Z jego pomocą można wygodnie regulować długość połączenia słuchawek, co utrudnia ich poplątanie. Na uwagę zasługuje też niska waga słuchawek. 15 gramów to naprawdę niezły wynik, który czuć, a w zasadzie nie czuć, w trakcie treningu. Środek ciężkości modelu jest przeniesiony na prawą słuchawkę z racji panelu do obsługi. Nie przeszkadza to jednak w użytkowaniu, a obsługa pilota jest intuicyjna. 

Creative Outlier Active – plusy i minusy

Plusy

  • długi czas pracy na baterii
  • pewne trzymanie słuchawki w uchu
  • niska waga modelu
  • niska cena

Minusy

  • brak magnesów spinających słuchawki ( zamiast tego niezłe rozwiązanie ze ściągaczem)
  • niewielkie szumy w trakcie połączeń telefonicznych

Creative Outlier Active – podsumowanie

W czasach, gdy na każdym kroku atakują nas nowe technologie, które oferują zupełnie nowe doznania za wygórowaną cenę, miłą odmianą jest znaleźć produkt, który nie udaje niczego. Creative Outlier Active to słuchawki, które powstały jako produkt z dostępnej cenowo średniej półki i w tej roli spełnia się doskonale. Przyjemność korzystania ze tych słuchawek jest naprawdę duża, a jeśli model od Creative czymkolwiek was zaskoczy, to tylko pozytywnie. Efektem pracy inżynierów są bardzo wygodne i wytrzymałe słuchawki dla miłośników sportu. Niech za poświadczenie tego zdania świadczy fakt, że korzysta z nich Ewa Komander, profesjonalna zawodniczka triathlonu i mistrzyni Polski na dystansie Iron man 70.3. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem tego modelu, teraz jest na to idealny moment. W tym miejscu słuchawki można kupić za 99 zł, jednak promocja trwa tylko do 27 września. 

CZYTAJ: PlayStation 5. Sony zaprezentowało wygląd nowego kontrolera DualSense!

ZOBACZ TEŻ: Jeśli powracać na salony, to tylko w takim stylu. Oto nowe Motorole Edge i Edge+

ELLE MAN POLECA: Netflix Party to hit internetu. Wtyczka do przeglądarki pozwala na seanse ze znajomymi podczas domowej izolacji