O nominacjach do Polskich Nagród Filmowych, czyli Orłów 2019, więcej przeczytasz TUTAJ--->

„Ślepnąc od świateł” - fabuła

„Ślepnąc od świateł” to bez wątpienia jeden z najlepszych seriali minionego roku. Serialowa produkcja HBO to opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

Scenariusz serialu „Ślepnąc od świateł” jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczyć można Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą m.in. Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W 2018 roku „Ślepnąc od świateł"był najchętniej oglądanym serialem w serwisie HBO GO w Polsce.

„Ślepnąc od świateł” z nominacją do Orłów 2019

W wyścigu po Orła 2019 w kategorii „Najlepszy filmowy serial fabularny” produkcja HBO zmierzy z dwoma równie mocnymi konkurentami: produkcją Netflixa "1983" (reż. Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska) oraz serialem "Rojst" (Showmax, reż. Jan Holoubek).

„Ślepnąc od świateł” - nominacje, nagrody

Ślepnąc od świateł” idzie przez sezon polskich nagród filmowych jak burza. Przypomnijmy, w miniony weekend wręczone zostały Wdechy 2018, czyli warszawskie nagrody kulturalne magazynu Co Jest Grane 24. Produkcja HBO uhonorowana została trzema nagrodami – Wdechą Publiczności, Wdechą Jury w kategorii Wydarzenie Roku oraz Wdechą w kategorii Człowiek Roku (Krzysztof Skonieczny). „Ślepnąc od świateł” otrzymało także nominację w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia za rok 2018 w kategorii seriali dostępnych w serwisach VOD (nagroda magazynu Netfilm) oraz nominację do nagród kulturalnych Onetu i miasta Kraków O!Lśnienia 2018 w kategorii serial.

Jak widać, nie tylko polskie kino ma się coraz lepiej, ale także produkcje przeznaczone na mały ekran. I nic nie wskazuje na to, żeby wkrótce miało się to zmienić. Co nas najbardziej jednak cieszy, to fakt, że już zaczęły się zdjęcia do 3. sezonu „Watahy”. Obstawiamy, że serial znajdzie się wśród nominowanych w tej samej kategorii za rok!