Slayer przebywa obecnie w pożegnalnej trasie koncertowej, która zahaczy również o Polskę. Grupa wystąpi 4 czerwca w Arenie Gliwice. Aby jeszcze mocniej zaakcentować zakończenie ich działalności, Jägermeister podarował fanom możliwość zakupienia wyjątkowej edycji ich trunku. Niemiecki producent ziołowo-korzennego likieru stworzył bowiem butelkę z oryginalną szatą graficzną zespołu.

Trunek o objętości 1,75 l będzie dostarczany w drewnianym pudełku z wygrawerowanym logiem Slayera. Można także dokonać customizacji tego zestawu, podając swoje imię i nazwisko, ulubione teksty lub nawet cytat z jednej z wypowiedzi nieżyjącego Jeffa Hannemana. Zespół pojawił się na trzech różnych trasach sponsorowanych przez niemiecką markę od 2003 roku, więc ta współpraca nie jest zaskoczeniem.

CZYTAJ TEŻ: Jak pić absynt? To mocny trunek, który można spożywać na kilka sposobów

– Podoba nam się, że zrobili limitowaną butelkę, żeby zaznaczyć koniec naszej podróży. Wygląda niesamowicie – powiedział gitarzysta Kerry King w rozmowie z magazynem „Metal Hammer”. – Jestem zaszczycony, że nasi przyjaciele z Jägermeister mają do nas taki szacunek. Nie mogę się doczekać, aż dostanę swoją sztukę – dodał.

Szkopuł w tym, że nie ma już możliwości zamówienia butelki, która kosztowała 100 funtów (ok. 490 zł). Drugą przeszkodą był fakt, że można było ją kupić tylko w brytyjskim sklepie internetowym Jägera, który wykluczał wysyłkę do innych krajów. Ale patrząc na powodzenie tej edycji, można zakładać, że producent wznowi go niebawem w innych krajach. Bez wątpienia trunek zainspirowany twórczością Slayera rozejdzie się niczym świeże bułeczki.

Alkohole od innych zespołów metalowych

Warto wspomnieć na koniec, że wśród innych zespołów metalowych współpracujących z markami alkoholowymi są m.in. Metallica oraz Megadeth, czyli dwie inne wielkie ikony thrash metalu. Pierwszy z tych zespołów wypuścił w tamtym roku własne whiskey o nazwie „Blackened”, co jest nawiązaniem do kompozycji otwierającej ich arcydzieło „…And Justice For All”. Z kolei Megadeth wprowadził na rynek kilka lat temu piwo A Tout le Monde, które było tak dobre, że w 2017 roku otrzymało złoty medal od Beverage Testing Institute, które organizuje Piwne Mistrzostwa Świata.

CZYTAJ TEŻ: Jak pić whisky? To trunek, który pozwala na sporą dowolność