Hiszpańska kinematografia od dawna cieszyła się dużym uznaniem na świecie, ale dotyczyło to przede wszystkim filmów pełnometrażowych. Dużo zmieniło się za sprawą „Domu z papieru” – gdy serial wyprodukowany przez stację telewizyjną Antena 3 trafił na Netfliksa, niemal cały świat zachwycił się hiszpańskojęzycznymi produkcjami. Netflix (oraz inne platformy, jak HBO GO) poszły za ciosem i w serwisach streamingowych pojawiło się sporo kolejnych produkcji z Półwyspu Iberyjskiego.

Jako, że „Domu z papieru” nie da się ciągnąć w nieskończoność przy zachowaniu odpowiedniej jakości (o czym niestety świadczy poziom ostatniej emitowanej serii), to lepiej wziąć się za coś nowego. Tak uznali Alex Pina i Esther Martinez Lobato – twórcy hitu o poczynaniach Profesora i jego wesołej ekipy, którzy napisali dla Netfliksa nowy serial zatytułowany „Sky Rojo”. Oto jego pełny zwiastun:

Już z samego zwiastuna dowiadujemy się, że akcji w „Sky Rojo” nie zabraknie. Serial opowiada historię trzech dziewczyn – Coral, Wendy i Giny – które po przypadkowym uśmierceniu gościa klubu nocnego są zmuszone do ucieczki. W głównych rolach zobaczymy Veronicę Sanchez, Lali Esposito oraz Yany Prado, a także Miguela Angela Silvestre (znanego widzom chociażby z „30 srebrników” Alexa de la Iglesy).

Serial będzie się składał z dwóch sezonów. Pierwszy z nich ma liczyć 8 odcinków po 25 minut każdy. Premiera w Netfliksie została zaplanowana na 19 marca 2021 roku.