Bez cienia żenady - "Kosmiczny mecz" to jeden z najważniejszych filmów naszego życia! Choć animowano-aktorska komedia z Michaelem Jordanem i Królikiem Bugsem w rolach głównych zebrała raczej kiepskie recenzje i tak okazała się frekwencyjnym sukcesem. Zresztą do dziś, w niektórych kręgach, produkcja ma status kultowej.

Bo przecież Bill Murray mówiący: "Larry, to mogłem być ja" już na zawsze pozostanie esencją bytowania niektórych z nas:

Natomiast Larry Bird - jeden z najwybitniejszych koszykarzy w historii NBA - zaliczył bodaj najlepszy kinowy występ wśród wszystkich sportowców na świecie:

No dobra, "Fly Like An Eagle" w wykonaniu Seala też już zawsze pozostanie w naszych iPodach:

Informacyjną bombę otrzymaliśmy kilka miesięcy temu, kiedy okazało się, że jednak powstanie sequel "Kosmicznego meczu". O filmie plotkowało się od lat, do głównej roli przymierzano Kobe'ego Bryanta i LeBrona Jamesa, ale dopiero w zeszłym roku otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie "Space Jam 2". Tym razem Królikowi Bugsowi będzie pomagał LBJ, a film wyreżyserują Ryan Coogler ("Czarna pantera", "Creed: Narodziny legendy) oraz Terence Nance, znany do tej pory z filmów krótkometrażowych.

Premierę produkcji zaplanowano na 2019 rok.

"Skate Jam" - szczegóły filmu

Kolejna informacyjna bomba spadła na nas kilka dni temu, kiedy Tony Hawk ogłosił, że sequel "Kosmicznego meczu" miał powstać dużo wcześniej, a głównym bohaterem miał być... on sam! Choć brzmi to nieprawdopodobnie, następcą Michaela Jordana miał zostać Tony Hawk, a efektowne wsady miały być zastąpione trickami na deskorolce.

I - biorąc pod uwagę deskorolkową zajawkę z lat 90. (wywołaną przede wszystkim popularnością legendarnej gry "Tony Hawk Pro Skater 2") - stwierdzamy, że chętnie zobaczylibyśmy "Skate Jam"! Niestety jednak - na skutek finansowej klapy innego filmu z udziałem Bugsa i Duffy'ego - produkcję zarzucono, bo obawiano się kolejnych strat.

 

 

Szkoda. Na szczęście "Kosmiczny mecz 2" już niebawem. Liczymy, że kreskówkowi bohaterowie znów pobiją jakiś wysterdyowanych Monstars!