Generał Mark R. Naird (Steve Carell) – uznany pilot Sił Powietrznych USA, który marzy o kierowaniu lotnictwem, otrzymuje zadanie poprowadzenia nowo utworzonej szóstej formacji sił zbrojnych USA – Sił Kosmicznych. Sceptyczny, ale oddany swojej pracy Mark postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną do odległej bazy w Kolorado. Wraz z zespołem naukowców oraz „Spacemanami” pracuje nad zadaniem otrzymanym od Białego Domu. Mają wspólnie jak najszybciej sprawić, że Amerykanie (ponownie) staną na Księżycu i całkowicie zdominują kosmos.

Poza Carellem w serialu zobaczymy Johna Malkovicha, który wciela się w rolę naukowca, a także Lisę Kudrow z „Przyjaciół”, która gra partnerkę życiową głównego bohatera. Jej postać, Maggie Naird, to oddana żona, od lat poświęcająca swoje życie karierze męża. Jednak postanawia obrać zupełnie inną ścieżkę w chwili, gdy jej mąż podejmuje się zadania wyznaczonego mu przez Biały Dom. Oprócz tej trójki zobaczymy m.in. Dianę Silvers, Tawny Newsome, Bena Schwartza, Jimmy’ego O. Yanga i Noaha Emmericha.

Warto dodać, że pieczę nad „Siłami kosmicznymi” sprawowali ludzie związani z „Biurem”, amerykańską wersją słynnego brytyjskiego mockumentu. Carell i Greg Daniels są współtwórcami „Sił kosmicznych”, zaś Howard Klein jest producentem wykonawczym. Patrząc na zwiastun można wywnioskować, że rzecz może być całkiem śmieszna – w klimacie zbliżona zresztą do „Biura”. Do seansu zachęca już sama obsada.

„Siły kosmiczne” trafią na Netflix 29 maja 2020 roku. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun: