Bayern blisko pozyskania napastnika: kim jest Timo Werner?

Timo Werner jest młodym i bardzo utalentowanym napastnikiem grającym w barwach RB Lipsk. Od kilku sezonów 23-letni Niemiec jest kluczową postacią w ekipie Ralfa Ralgnicka. W obecnych rozgrywkach strzelił już 16 bramek, dorzucając do tego 10 asyst. Jak było w poprzednich sezonach?

Timo Werner do zespołu RB Lipsk przeniósł się w sezonie 16/17 w którym strzelił 21 bramek. W następnym było nieco gorzej, bo zanotował jedynie 13 trafień, lecz to i tak świetny wynik.

Ofensywa transferowa Bayernu: kogo jeszcze chcą kupić Bawarczycy?

Do tej pory Bayern Monachium poczynił już kilka kroków na rynku transferowym. W lecie do stolicy Bawarii zawitają między innymi Jann Fiete-Arp (napastnik, 19 lat), Benjamin Pavard (23 lata, obrońca) i Lucas Hernandez (23 lata, obrońca). Prezydent Bayernu, Uli Hoeness zapowiedział, że drużynę czekają jeszcze dwa - trzy wzmocnienia. 

Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, jak i obecnego trenera RB Lipsk, Werner jest bardzo blisko przejścia do Bayernu:

- Nie wykluczam, że Timo odejdzie od nas w najbliższym okienku transferowym– mówi Ralf Rangnick, trener RB Lipsk.

Jaka kwota wchodziłaby w tym wypadku w grę? Werner ma jeszcze rok ważnego kontraktu ze swoim obecnym klubem. Jeśli nie odejdzie teraz, to będzie mógł negocjować z innymi klubami wolny transfer. Wobec tego oferta Bayernu wynosi 35 milionów euro. 

Czy waszym zdaniem Timo Werner byłby w stanie wygryźć „Lewego” ze składu Bawarczyków?