Dla wygody – rękawiczki rowerowe

To jeden z najbardziej niedocenianych gadżetów rowerowych. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że łatwo się bez nich obejść, ale przy dłuższych wycieczkach bardzo poprawią komfort jazdy. Po pokonaniu kilkudziesięciu kilometrów na rowerze możecie zacząć odczuwać bolesność po wewnętrznej stronie dłoni. Powodem często są twarde owijki na rowerowych kierownicach, które powodują, że każda nierówność na drodze przenosi obciążenia na nasze ręce. Rękawiczki z miękkimi poduszkami znacząco zmniejszają ten dyskomfort i sprawiają, że nawet najdłuższe eskapady są czystą przyjemnością. 

Dla bezpieczeństwa – zapięcie rowerowe

Za każdym razem, gdy kupujemy nowy rower powinniśmy zadbać także o jego zabezpieczenie. Uwierzcie nam – skradziony rower kilka dni po jego zakupie to jedno z tych uczuć, których wolicie sobie oszczędzić. Rower powinniśmy zapinać odpowiednim zabezpieczeniem za każdym razem, gdy zostawiamy go samego: przed sklepem, siłownią czy kinem. Wybierając zabezpieczenie warto zadać sobie pytanie czy istotniejsze dla nas jest jak najlepsze zabezpieczenie roweru czy wygoda w użyciu zapięcia. W zależności od odpowiedzi na rynku znaleźć można ciężkie, ale solidne zapięcia, a także lżejsze i bardziej poręczne zamki. 

Dla prędkości – buty rowerowe

Kto nigdy nie jeździł w profesjonalnych rowerowych butach, ten nie wie, co to prawdziwa wygoda. Buty nie tylko odciążają nogi w trakcie dłuższych podjazdów, ale też ułatwiają przekładania siły mięśni na pedały w trasie po prostej drodze. Należy jednak pamiętać, że jazda w butach rowerowych wymaga nauki. Pierwszych kilka wpięć i wypięć butów może sprawiać problemy, ale znaczna większość osób szybko łapie o co chodzi. Buty należy wybierać analogicznie do butów do biegania czyli przy wybieraniu rozmiaru warto mieć na względzie, że przy dłuższym wysiłku stopy potrafią puchnąć.