Rusza 14. edycja Pucharu FordKiteCup

Już za chwilę w Polsce rozpoczyna się sezon letni, a wraz z nim prawdziwy festiwal sportowych wrażeń dla amatorów różnych wodnych aktywności. Na wodach rodzimych akwenów będzie można zobaczyć wszelkie rodzaje desek w opcji z żaglem lub bez, zapełnią się wake parki, w ruch pójdą motorówki ciągające za sobą narciarzy i wakeboardzistów. Na falach Bałtyku pojawić się mogą nawet miłośnicy surfingu. Tych ostatnich póki co nie obserwujemy zbyt wielu. W ostatnich latach to kitesurfing stał się królem polskich sportów wodnych. Patrząc w wietrzne dni na wody zatoki Puckiej czy innych zbiorników wodnych, także zagranicą, widać dominację latawców nad żaglami.

Amatorzy mogą już śmiało rozpoczynać naukę lub doskonalić swoje umiejętności, zawodnicy zaś szlifują formę przed zbliżającymi się zawodami Pucharu Polski i Mistrzostwami Polski FordKiteCup. FKC to puchar trwający nieprzerwanie od 13 lat, co jest ewenementem w skali europejskiej. To największa i najbardziej znana sportowa impreza kitesurfingowa w tej części Starego Kontynentu.

W tym roku w czasie trzech edycji zawodów FKC, zaliczanych do Pucharu Polski, będziemy mieli okazja przekonać się, jaką formę prezentuje czołówka polskich i zagranicznych kitesurferów.

Zawody już w czerwcu, lipcu i sierpniu rozegrają się na Półwyspie Helskim, w Rewie i Puck. Dokładny harmonogram rozgrywek przestawia się następująco:

14. edycja Pucharu FordKiteCup - harmonogram

  • 21 – 23 czerwca: Puchar Polski Ford Kite Cup, kemping Chałupy III
  • 5 – 7 lipca: Puchar Polski Ford Kite Cup, Półwysep Helski
  • 15 – 18 sierpnia: Mistrzostwa Polski Ford Kite Cup, Puck

Więcej informacji o 14. edycji Pucharu FordKiteCup znajdziesz na stronie www.fordcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.