"The Office", bo o ten serial całe to zamieszanie, to kultowa już amerykańska produkcja opowiadająca o prywatnym i zawodowym życiu pracowników biura regionalnego firmy papierniczej Dunder Mifflin w Scranton, w którym nie brakuje  absurdów, dwuznacznych sytuacji i okoliczności, które zrozumie chyba każdy pracownik biura czy korporacji. Jak się jednak okazuje, serial ma nie tylko wartość rozrywkową, ale i edukacyjną! Co więcej, jeden z jego fanów właśnie dzięki scenie z serialu był w stanie uratować życie przypadkowo spotkanej kobiecie. Jak wyglądała ta iście  - nomen omen – serialowa scena? 

"The Office" pokazuje, jak udzielać pierwszej pomocy

Jak podały niektóre amerykańskie media, cała ta historia spotkała mechanika samochodowego, Crossa Scotta (co ciekawe, nosi on takie samo nazwisko jak Michael Scott – główny bohater grany przez Steve'a Carella w "The Office"). Cross był świadkiem wypadku samochodowego, w wyniku którego ucierpiała zupełnie obca mu kobieta. Cross zauważył ją siedzącą w swoim samochodzie na poboczu. Mężczyzna stwierdził, że kobieta straciła przytomność, zbił szybę w aucie i wyciągnął z niego ofiarę zdarzenia. Cross nigdy nie uczestniczył w żadnym kursie pierwszej pomocy. Mimo to był w stanie jej udzielić po tym, jak przypomniał sobie jeden z odcinków "The Office", w którym Steve Carrell uciska podczas biurowego szkolenia klatkę manekina (bez rąk i nóg) w rytm refrenu hitu Bee Gees, "Stayin' Alive". Scena, jak na "The Office", daleka jest od prezentacji edukacyjnej, a mimo to (a może właśnie dlatego) na tyle mocno wryła się w pamięć Amerykanina, że był w stanie nie tylko ją przywołać w pamięci, ale po części także odtworzyć (pomijając naturalnie oczywiste wygłupy office’owej ekipy).

"The Office" - instrukcja udzielania pierwszej pomocy

Jak donosi Arizona Daily Star, kobieta po tak udzielonej pierwszej pomocy ocknęła się, po czym została zabrana przez karetkę do szpitala. Sanitariusze pochwalili postawę Crossa Scott i przy okazji nawiązali do słynnej już sceny z serialu:

"Jeśli nie udzielisz pierwszej pomocy, to ofiara umrze. W tej kwestii pan Scott wykazał się niesamowitą odwagą i refleksem. Wychodzi zatem na to, że "Stayin' Alive" faktycznie ma idealny rytm do uciskania klatki piersiowej".

O którą scenę serialu dokładnie chodzi? Obejrzysz ją poniżej. I pamiętaj, żeby już nigdy nie dać sobie wmówić, że oglądanie "The Office" (w Polsce dostępne w serwisie "Prime Video") to jedynie strata czasu!