Spin-off skupi się na Operacji Treadstone, która wykorzystuje modyfikację zachowania w celu zmienienia rekrutów CIA w nadludzkich zabójców. Już w przypadku serii filmowej wiedzieliśmy, że ludzi podobnych do Jasona Bourne’a jest znacznie więcej, więc sam fakt eksploracji tego tematu wydaje się dość sensowny.

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Jeremy Irvine, Brian J. Smith, Omar Metwally, Tracy Igeachor, Han Hyo-joo, Michael Gaston i Michelle Forbes. Jego twórcą jest Tim Kring, znany z serialu „Herosi”.

„Treadstone” pojawi się w październiku na stacji USA Network. Póki co nie wiemy nic na temat ewentualnej premiery na polskim rynku. Tak czy siak zwiastun nie wygląda najgorzej, więc dobrze by było, gdyby któryś z serwisów streamingowych zaoferował ten tytuł u siebie. Tym bardziej, że szpiegowskie thrillery są zawsze w cenie.

Seria filmowa z Jasonem Bourne’em

Przypomnijmy, że w 2002 roku pojawił się pierwszy film z Mattem Damonem w roli Jasona Bourne’a pt.: „Tożsamość Bourne’a”. Była to adaptacja słynnej książki Roberta Ludluma o tym samym tytule z 1986 roku. Ludlum napisał jeszcze dwie książki, które również zostały przeniesione na duży ekran: „Krucjatę Bourne’a” oraz „Ultimatum Bourne’a”. Wszystkie trzy filmy wyreżyserował z powodzeniem Paul Greengrass. Szczególnie 2. i 3. część do dziś robią duże wrażenie.

CZYTAJ TEŻ: Martin Scorsese i Robert De Niro: ranking ich wszystkich wspólnych filmów [PRZEGLĄD ELLE MAN]

Później doczekaliśmy się jeszcze dwóch kontynuacji („Dziedzictwo Bourne’a” w 2012 oraz „Jason Bourne” w 2016 roku), ale te już wyraźnie odstawały poziomem od oryginalnej trylogii. Jednak pomimo średnich recenzji ostatni film poradził sobie całkiem dobrze w box office – zarobił 415 mln przy budżecie 120 mln. Miejmy nadzieję, że serialowy spin-off pokaże, że nawet bez udziału Bourne’a wciąż da się wyciągnąć coś z tej historii. Poniżej zwiastun: