CZYTAJ TEŻ: Legenda bardzo blisko powrotu do Juventusu. Pozycja Szczęsnego zagrożona?

Kilka ważnych czynników do spełnienia

Mistrz Hiszpanii na ten transfer musiałby wydać ponad 150 milionów euro. W dzisiejszym futbolu to wcale nie jest aż tak dużo, lecz w dalszym ciągu atak Barcelony wygląda imponująco: Messi, Suarez, Coutinho, Dembele, Malcolm… Przecież każdy trener patrzy na tę formację z zazdrością! Okazało się, że były piłkarz Liverpoolu nie czuje się dobrze w stolicy Katalonii. Coutinho najchętniej wróciłby do Merseyside, lecz w odwodzie pozostaje też PSG, które kusi skrzydłowego wielkimi zarobkami.

Jak się okazuje, to wystarczyło, by skłonić piłkarza do przeprowadzki do Paryża. Przedstawiciel piłkarza miał się już nawet spotkać z dyrektorem sportowym PSG, Leonardo. Taka sytuacja z pewnością cieszy Neymara, gdyż w tym wypadku kluby mogłyby się wówczas wymienić piłkarzami z niewielką dopłatą. 

Sam Neymar miał ponoć zgodzić się na ewentualną obniżkę zarobków. Piłkarz nie czuje się dobrze w Paryżu. Jego wybuchowy temperament zdaje się coraz bardziej przeszkadzać trenerowi Tuchelowi. Jak przyznał sam Neymar, najlepiej czuł się w FC Barcelonie, którą w dalszym ciągu nazywa swoim domem. Nic dziwnego, bo był to klub w którym stał się piłkarzem przez duże „P”. 

Skandal i tęsknota

CZYTAJ TEŻ: Kto, do kogo i za ile? Najdroższe transfery okienka sezonu 2019/2020 w Europie [GALERIA]

Trzeba pamiętać też o tym, w jaki sposób Neymar odszedł z Barcelony. Atmosfera skandalu, którą wywołał niedoszłą bójką z Nelsonem Semedo, kłótnie z przedstawicielami klubu. Można wymieniać bez końca. Neymar chciał być numerem jeden, na co nie mógł liczyć w Barcelonie, w której bogiem jest i w dalszym ciągu będzie Leo Messi.

Gdy wydawało się, że swoje marzenie osiągnął, zatęsknił za klubem ze stolicy Katalonii. Prawda jest taka, że to on bardziej potrzebuje „Blaugrany”, niż klub jego. Wszyscy jednak wiedzą jak wielkim jest piłkarzem (jeśli tylko zachowuje spokojną głowę) więc taka wymiana piłkarzy byłaby też Barcelonie na rękę - bo Coutinho nie spełnia pokładanych w nich nadziei.

Piłkarskie media są zdania, że ewentualny powrót Neymara do Barcelony mógłby nastąpić dopiero po zakończeniu rozgrywek Copa America. Brazylijczycy po pokonaniu Argentyny awansowali do finału, który rozegrają w niedzielę 7 lipca.