Seiko od dawna tworzy czasomierze, które odznaczają się precyzją, niezawodnością i eleganckim designem. Szczególnie ciekawie wyglądają jej ostatnie posunięcie, bowiem marka zaczęła się specjalizować w limitowanych edycjach, które oddają hołd kulturowym ikonom z Japonii. Tak było chociażby w przypadku malarza i twórcy drzeworytów Hokusaia Katsushikiego. Zegarek Seiko Credor Fugaku Tourbillon Limited Edition czerpał inspiracje ze słynnego drzeworytu „Wielka fala w Kanagawie”. Teraz Seiko stworzył trzy specjalne modele Prospex z okazji 40. rocznicy „Mobile Suit Gundam”.

To anime miało swoją premierę w japońskiej telewizji w kwietniu 1979 roku i trwało zaledwie 43 odcinki. Mimo tego stało się czymś w rodzaju kultowego hitu. Równie dobrze to w tym miejscu można szukać początków tych wszystkich produkcji z wielkimi mechami kontrolowanymi przez ludzi, które niedawno miały swoją kulminację w dwóch blockbusterach z serii „Pacific Rim”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

火花散らす地球連邦軍とジオン公国。<セイコー プロスペックス>より、世界的な人気を誇るテレビアニメーション「機動戦士ガンダム」の放送開始40周年を記念した数量限定のコラボレーションモデルが発売決定!!君は、生き延びることができるか…? 掲載モデル 左:SBDX027 (400,000円+税) 中央:SBDB033 (630,000円+税) 右:SBDX029 (400,000円+税) 特設サイトはこちら:https://www.seikowatches.com/jp-ja/products/prospex/special/gundam40th/ #seiko #seikowatch #seikowatches #prospex #craftsmanship #diverswatch #lxline #gundam #zaku #charszaku #limitededition

Post udostępniony przez Seiko Watch Japan (@seikowatchjapan) Kwi 5, 2019 o 11:53 PDT

Zegarkowa seria „Mobile Suit Gundam” składa się z czerwonego modelu SBDX029, srebrno-niebieskiego SBDB033 i zielonego SBDX027. Mimo iż jest to limitowana edycja, to Seiko sensownie postawiło na to, aby zegarki oddawały hołd kultowemu serialowi w schemacie kolorystycznym. Tym samym uciekło od pułapki zaprojektowania zegarków, które w wyraźny sposób nawiązują do anime, co bez wątpienia uczyniłoby je nieszczególnie atrakcyjnymi do codziennego noszenia.

Modele o czerwonym i zielonym kolorze to divery z wodoszczelnością sięgającą do 1000 metrów. Znajdziemy na nich subtelne odwołania do anime w postaci okrytej ramki szkiełka zegarka oraz w znacznych rozmiarach koperty, wynoszących 52 mm. Każda z tych wersji dostępna będzie w ilości 1000 egzemplarzy.

Z kolei SBDB033 to najbardziej elegancki model z tej serii, co przekłada się na mniejszą ilość sztuk – do nabycia będzie ich zaledwie 300. Ten zegarek napędzany jest przez mechanizm Spring Drive GMT, który odznacza się niezwykłą precyzją i bezszelestną pracą. Jego wodoszczelność sięga do 100 metrów, ma trzydniową rezerwę mocy i kopertę o średnicy 45 mm.

SBDB033 jest rzecz jasna najdroższy z całej trójki, bo jego cena wyniesie jakieś 5,600 dolarów (ok. 21 tys. złotych). Wersje z czerwonym i zielonym mają kosztować ok. 3600 dolarów (ok. 13,700 zł). Zegarki będą dostępne pod koniec kwietnia tego roku w japońskich sklepach. Trzeba przyznać, że Seiko nieźle sobie radzi w wymyślaniu ciekawych serii.