Podczas projektowania Jazz Original Vintage marka Saucony zatrudniła znanego specjalistę od stóp. Dr Frank Santopietro mógł pochwalić się bogatym doświadczeniem we współpracy z maratończykami i zawodnikami NFL. Zadanie, jakie postawił przed nim amerykański brand, polegało na stworzeniu buta, który pozwoli biegaczowi uzyskać poczucie komfortu nawet podczas najdłuższych dystansów. Jak widać, udało się na tyle, że model Jazz Original Vintage to klasyk street-wear’owej mody także dzisiaj.

Jazz Original Vintage - fenomen długowieczności

Saucony Jazz Original po dziś trzymają niemal niezmienioną formę. To właśnie w tym modelu po raz pierwszy zaprezentowano podeszwę o trójkątnym wzorze, która z czasem stała się znakiem rozpoznawczym marki. Klasyczny design butów nadal cieszy się popularnością wśród biegaczy, mimo upływu niemal 40 lat od premiery oraz pojawienia się nowych technologii.

Jazz Original Vintage - sesja zdjęciowa Maksyma Rudnika

Co istotne, Saucony Jazz Original odnalazły się też w przestrzeni miejskiej, wpisując się w lifestyle’ową linię Saucony Originals. Kolorowe i wygodne modele są inspirowane codziennym, niezobowiązującym i sportowym stylem. Marka świętuje kolejny rok obecności butów na rynku ciekawą sesją zdjęciową. Jej jest ceniony fotograf, Maksym Rudnik. Jako jeden z nielicznych korzysta w swojej pracy wyłącznie ze sprzętu analogowego. W swoich fotografiach unika przepychu, którego nie widać i tym razem. W końcu dobry, ponadczasowy model butów obroni sią sam.

Kim jest Maksym Rudnik?

Maksym Rudnik to urodzony w 1992 roku absolwent SGH, śląski góral, zawodowy fotograf, który na co dzień pracuje w swojej pracowni fotograficznej nad realizacją projektów komercyjnych oraz autorskich. Spędza niezliczoną ilość godzin przy powiększalniku, robiąc klasyczne odbitki srebrowo-żelatynowe. Do tej pory publikował w magazynach w Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Należy do międzynarodowego programu Nikon Professional Services (NPS). W każdej wolnej chwili szuka fal w różnych zakątkach świata, nie ruszając się nigdzie bez aparatu i zapasu filmów fotograficznych.

Zdjęcia Maksyma Rudnika z butami Saucony Jazz Original w roli głównej znajdziesz w naszej GALERII--->