Saucony Jazz Original Vintage inspirowane kawą

Model Saucony Jazz Original Vintage powstała w 1981 r. i początkowo był przeznaczony wyłącznie dla biegaczy długodystansowych. Na etapie projektowania, najważniejszym celem projektantów było zachowanie wysokiego komfortu od startu aż do mety. Właśnie dlatego designerzy marki współpracowali ze specjalistami od stóp i stawu skokowego. Z czasem wygoda i uniwersalny styl butów zostały docenione także przez łowców miejskiego stylu. Jazz Original Vintage stały się klasykiem mody streetwearowej. Nic dziwnego, że zaczęły pojawiać się w coraz to nowych odsłonach. W tym sezonie marka przygotowała zestawy kolorystyczne, które przypadną do gustu miłośnikom kawy. Tej wiosny Saucony Jazz Original Vintage dostępny będzie bowiem w odcieniach brązu i beżu -  w sam raz dla wielbicieli zarówno Americano, jak i Latte!

Saucony Originals x Fat White x Coffee&Sons

Najnowszy model Jazz Original Vintage powstał we współpracy z Fat White oraz Coffee&Sons, a do sneakersowego życia powołano go z racji na fakt, że kawa jest jednym z najpopularniejszych trunków na świecie. W ramach współpracy wszystkich trzech marek zostanie przygotowany nawet specjalny eko-karton z grafiką, która wyjaśni, dlaczego akurat Saucony Jazz Original Vintage jest butem inspirowanym kawą. My wiemy to już teraz:

Codziennie na całym świecie wypija się 400 mld filiżanek kawy. Sam termin pochodzi z Etiopii, a historia czarnego napoju jest tak stara i skomplikowana, że czasem trudno oddzielić prawdę od legendy. Saucony słynie z nietypowych kooperacji, dlatego zależy nam na tym, aby na poziomie lokalnym stworzyć społeczność, która ma wyrobiony styl modowy oraz kulinarny – powiedział Piotr Dziewulski z Saucony, pomysłodawca inicjatywy.

ZOBACZ TEŻ: Maksym Rudnik dla Saucony: najnowsza sesja Jazz Original Vintage

Inspirację kawą w najnowszych Saucony Jazz Original Vintage widać nie tylko na górze, lecz także u spodu buta. Podeszwa modelu inspirowana jest pianką z mleka, a czarna rzeka podkreśla moc espresso oraz siły czarnego logotypu marki.

Jak wyglądają nowe Saucony inspirowane kawą? Oba modele znajdziesz w naszje GALERII--->