"Sala samobójców" roku starała się przewidzieć pewne zjawiska, które niedługo po premierze filmu (2011 rok) stały się normą. Mowa tu m.in. o uzależnieniu od Internetu, zacieraniu się granicy między światami realnym i wirtualnym, czy subkulturze emo, która niemal 10 lat temu nie była jeszcze w Polsce tak bardzo obecna. Dzięki poruszeniu tych tematów, film jest niezwykle aktualny również dziś. Nic dziwnego, że wielu fanów reżysera już od kilku dobrych lat domagało się kontynuacji filmu z Jakubem Gierszałem w roli głównej. I ta w końcu powstała. Filmowego Dominika już w niej jednak nie zobaczymy. Producent ogłosił, że zakończono właśnie zdjęcia do drugiej części filmu, tym razem z zupełnie inną obsadą i historią. Tytuł nowej jego odsłony to „Sala samobójców. Hejter". W sieci pojawiły się też pierwsze zdjęcia z planu produkcji.

Sala samobójców. Hejter – obsada

Sala samobójców. Hejter" ma pójść jeszcze przynajmniej o kilka kroków dalej niż oryginał. Twórcy filmu zapowiadają, że chcieli stworzyć cyber-thriller – współczesną wersję szekspirowskiego dramatu „Romeo i Julia". Tym razem jednak uniwersalna opowieść o miłości przerodzi się w okrutną historię o hejcie. W filmie w rolę główną wcielił się Maciej Musiałowski (serial "Druga szansa", a ostatnio show TVN "Ameryka Express"). Obok niego na ekranie zobaczymy m.in. Vanessę Aleksander („Wojenne dziewczyny"), Danutę Stenkę, Agatę Kuleszę, Macieja Stuhra, Jacka Komana („Prokurator") i Adama Gradowskiego („Belfer 2"). O czym dokładnie będzie opowiadał film „Sala samobójców. Hejter"? Zobacz poniżej:

Sala samobójców. Hejter – fabuła

W „Sali samobójców. Hejter” Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

OKRUTNA GRA KOMPUTEROWA? ZOBACZ: Black Mirror - nowa odsłona w Netflixie. Tym razem nie będzie to serial!

Sala samobójców. Hejter – kiedy premiera?

Brzmi ciekawie? Już się nie możecie doczekać najnowszej produkcji Jana Komasy? Na efekt pracy jego i całej ekipy przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Film ma mieć swoją premierę bowiem dopiero zimą przyszłego roku. Tymczasem już teraz możesz zobaczyć fotosy z planu filmu. Te najciekawsze znajdziesz w naszej GALERII--->

Przypomnij sobie też, o co chodziło w oryginalnej produkcji z 2011 roku: