Saint Laurent odkrywa nową, bardziej sportową stronę w swojej najnowszej współpracy z Everlastem. Efektem jest kompaktowa kolekcja bokserska z wybraną odzieżą i sprzętem treningowym. Na ten niecodzienny pomysł wpadł dyrektor kreatywny domu Anthony Vaccarello, który zainspirował się słynnymi czarno-białymi portretami Andy'ego Warhola i Jean-Michela Basquiat wykonanymi przez Michaela Halsbanda w 1985 roku.

Asortyment obejmuje sześć sztuk, w tym parę szortów, rękawice bokserskie, nakrycie głowy, owijki i worek treningowy. Aby oddać autentyczny wygląd profesjonalnego stroju bokserskiego, szorty zostały wykonane w satynie z 4-calowym elastycznym pasem, który Saint Laurent ulepszyło w ramach jak najlepszego dopasowania. Worek treningowy i rękawice są wykonane z wysokiej jakości skóry, dzięki czemu luksusowe wersje zachowują swoją ogólną trwałość. Każdy przedmiot został opatrzony łatą, podkreślającą charakterystyczne logo Everlast i Saint Laurent.

ZOBACZ TEŻ: „Stranger Things”: Finn Wolfhard gwiazdą najnowszej kampanii Saint Laurent [GALERIA]

Wszystkie elementy utrzymane są w czerni i bieli, co pozwala im uzyskać elegancki efekt o posmaku retro. Mają też charakter unisexowy, bowiem są skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. To bez wątpienia najfajniejsza sportowa kolaboracja na początku tego roku. Kolekcję można nabyć wyłącznie w sklepie Rive Droite w Paryżu. Co ciekawe, w sprzedaży są też odbitki fotografii Warhola i Basquiata.