Aviation American Gin wchodzi w skład spółki Davos Brands, którą Diageo zakupiło za aż 610 milionów dolarów. Davos Brands posiada w swoim portfolio wina i inne gatunki alkoholi z segmentu premium – mowa m.in. o Astral Tequila, Sombra Mezcal czy TYKU Sake. Jednak najbardziej znana jest oczywiście marka Reynoldsa. To akurat nie powinno dziwić – wystarczy jego nazwisko, a produkt zyskuje świetną promocję.

Gwiazdor znany ze swojej roli Deadpoola kupił udziały Aviation w lutym 2018 roku i wciąż będzie zarabiał na marce, której sprzedaż w 2019 roku wzrosła o ponad 100 proc. Był to efekt wzrostu popytu na gin z półki premium w Stanach Zjednoczonych.

Umowa z Diageo obejmuje początkową wpłatę w wysokości 335 mln dolarów i może być warta dodatkowe 275 mln USD, w zależności od wyników marki w ciągu najbliższych 10 lat. „Nieco ponad dwa lata temu stałem się właścicielem ginu Aviation, ponieważ kocham smak Aviation bardziej niż jakiegokolwiek innego trunku. Nie spodziewałem się, że poznanie nowej branży przyniesie mi tyle czystej radości. Rozwój marki wraz z moją firmą, Maximum Effort Marketing, był jednym z najbardziej satysfakcjonujących projektów, w jakich kiedykolwiek brałem udział” – powiedział aktor.

Oczywiście Reynolds nie jest pierwszą gwiazdą Hollywood, która zainwestowała na rynku alkoholowym. George Clooney sprzedał w 2017 roku swoją markę tequili Casamigos w ramach umowy o wartości do 1 miliarda dolarów. Kupiec? Diageo. Brad Pitt i Angelina Jolie sprzedawali w 2013 roku wino Miraval we współpracy z rodziną Perrin. Z kolei Francis Ford Coppola to ceniony producent win. To tylko udowadnia, że w Hollywood co niektórzy mają dobrego nosa do interesów.

ELLE MAN POLECA: Znamy listę najlepiej zarabiających aktorów na świecie. W czołówce Ryan Reynolds i Ben Affleck. Kto na pierwszym?

CZYTAJ: Netflix pochwalił się listą swoich najpopularniejszych filmów. Sporo zaskoczeń

ZOBACZ: Brad Pitt, David Beckham, Keanu Reeves: 50 najlepiej ubranych mężczyzn 2019 roku. Kto na szczycie listy?