Doniesienia o rozpoczęciu prac nad ekranizacją scenariusza autorstwa Roberto Bentivengi pojawiały się w sieci od pewnego czasu, ale dopiero dzisiaj doczekaliśmy się pierwszego zdjęcia z planu. Pilni obserwatorzy mediów społecznościowych zauważyli, że na oficjalnym koncie twitterowym Lady Gagi wczoraj opublikowano zdjęcie podpisane „Signore e Signora Gucci".

Widać na nim Adama Drivera w białym swetrze, który w filmie wcieli się w postać Maurizio Gucciego, a także Lady Gagę w bardzo bogatej stylizacji rodem z włoskiego domu mody. Wszystko wskazuje na to, że jej rolą będzie wcielenie się w postać Patrizii Reggiani Martinelli, czyli żonę modowego potentata, która później została oskarżona o jego zamordowanie. 

Historia jest filmową adaptacją książki „Gucci: Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku", autorstwa Sary Gay Forden. Pisarka przedstawia w niej zagadkową historię śmierci modowego dziedzica i przytacza wiele faktów i wskazówek, które wyniknęły w trakcie prowadzonego śledztwa. O śmierć Maurizio oskarżona została jego żona, a proces zakończył się prawomocnym wyrokiem. Patrizia Reggiani Martinelli odbyła osiem lat kary z prawie trzydziestoletniego wyroku, a następnie wyszła na wolność. Do dnia dzisiejszego utrzymuje, że jest niewinna stawianym jej zarzutom. 

Wedle zapewnień producenta w filmie o rodzinie Gucii wystąpią także Al Pacino jako Aldo Gucci, Jared Leto jako Paolo Gucci, Jeremy Irons jako Rodolfo Gucci oraz Camille Cottin jako Paola Franchi.