Kto najczęściej decyduje się na zabieg powiększania prącia?
 
Lek. Anna Płatkowska-Szczerek: Wspólnym mianownikiem wszystkich pacjentów zgłaszających się do Anclara Health&Aesthetics w celu konsultacji kwalifikującej do zabiegu jest zadbanie o własne zdrowie oraz wygląd. Urologia estetyczna wciąż pozostaje jednak tematem tabu. Choć z problemem małego członka zmaga się wielu mężczyzn i stanowi to źródło ich kompleksów, nie mają oni świadomości, że wystarczy jeden zabieg, by poprawić samopoczucie i wzmocnić pewność siebie. 

Lek. Mateusz Kamiński: Duży członek jest uznawany przecież za symbol seksualnego spełnienia. (uśmiech) Znaczną grupę pacjentów stanowią panowie, których partnerki po porodach odczuwają mniejszą przyjemność ze współżycia, a oni chcą ich doznania seksualne poprawić. Zabieg ten możemy traktować więc jako swoistą terapię par. 

Jak wygląda pierwsza wizyta w klinice?
 
Lek. Mateusz Kamiński: Rozpoczyna się od wywiadu dotyczącego przebytych zabiegów, chorób przewlekłych i uczuleń. Jest to wizyta wstępna, która ma na celu odpowiednią kwalifikację pacjenta, tak by zabieg wykonać z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. 

Co to oznacza?

Lek. Mateusz Kamiński: Poszukujemy ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz wyjaśniamy, na czym dokładnie polega procedura. Ważną kwestią jest wytłumaczenie pacjentowi, jak będzie wyglądał okres pozabiegowy. Ponadto rozmawiamy o oczekiwaniach dotyczących ostatecznego efektu i konfrontujemy je z realnymi możliwościami. Konieczne są również badania fizykalne. 

Czy pacjenci, którzy zgłaszają się na zabieg, mówią o swoich motywacjach?
 
Lek. Mateusz Kamiński: Zazwyczaj tak. Staram się ich jednak nie nakłaniać do zwierzeń. Ze względu na bardzo intymny charakter zabiegu ważne jest, żeby pacjent czuł się komfortowo i swobodnie. Dbamy więc o to, aby atmosfera podczas kwalifikacji i samego zabiegu była jak najmniej krępująca. 
 
Zdarza się, że zabieg ten mężczyźni wykonują z inicjatywy kobiet, a nie swojej?
 
Lek. Mateusz Kamiński: Jak najbardziej. W tym wypadku funkcjonuje często tzw. “poczta pantoflowa". Gdy partner jednej z pań wykonał zabieg i jest ona bardzo zadowolona z efektów, często poleca mnie swoim koleżankom. I one wtedy przyprowadzają na wizytę swoich partnerów. 
 
Powiększanie penisa to jego wydłużenie, pogrubienie? O co tak naprawdę chodzi? Na którą wersję zabiegu decydują się najczęściej mężczyźni?
 
Lek. Mateusz Kamiński: W Anclara Health&Aesthetics wykonujemy zabieg polegający na pogrubianiu penisa. Jest to zdecydowanie bardziej istotne z punktu widzenia funkcjonalności narządu. Nie tyle długość, ile grubość ma znaczenie. Pochwa kobiety ma długość ok. 7-10 cm, a najbardziej czuły jej fragment znajduje się na jej przedniej ścianie 2-3cm od wejścia. To potwierdza teorię, że podstawowe znaczenie dla przyjemności podczas stosunku ma grubość penisa. 

Jaki materiał wykorzystywany jest do wypełnienia penisa?

Lek. Anna Płatkowska-Szczerek: Do zabiegu wykorzystujemy autologiczną tkankę tłuszczową pobraną od pacjenta. W klinice Anclara wykonujemy zabieg liposukcji oraz preparacji (tj. przygotowania - przyp. red.) tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem prawdopodobnie najlepszego systemu separacyjnego ARTHREX®. System ten zapewnia bezpieczeństwo oraz sterylność pobranej od pacjenta tkanki. 

A co z komórkami macierzystymi?

Lek. Anna Płatkowska-Szczerek: Warto pamiętać, że w przypadku przeszczepu jedynie tkanki tłuszczowej jej trwałość w miejscu podania nie byłaby wystarczająco długa. Niestety pewien odsetek komórek uległby obumarciu, ale dzięki systemowi ARTHREX mamy dodatkową możliwość stworzenia koncentratu z komórek macierzystych mezenchymalnych [pochodzących z tkanki tłuszczowej pacjenta – przyp. red.]. Podany łącznie z przeszczepem tkanki tłuszczowej koncentrat wspomaga regenerację oraz zwiększa przeżywalność przeszczepu, dzięki czemu efekt przeszczepu jest trwalszy.

Czytałem, że z przeszczepu tkanki tłuszczowej korzysta się przede wszystkim podczas zabiegów estetycznych wykonywanych na twarz. 

Lek. Anna Płatkowska-Szczerek: Rzeczywiście przeszczep tłuszczu wraz z komórkami macierzystymi (lipofilling) wykorzystujemy głównie do wypełniania ubytków wolumetrycznych twarzy. I w tym przypadku zabieg ten daje również doskonałe, trwałe i naturalne rezultaty.
 
Jakie efekty możemy osiągnąć po zabiegu pogrubiania penisa?
 
Lek. Mateusz Kamiński: Efekt jest sprawą bardzo indywidualną, zależną od szeregu czynników. Podstawowe znaczenie mają tu rozmiar penisa przed zabiegiem, ilość podanego materiału oraz późniejsza współpraca pacjenta po zabiegu. 

Czy zabieg wiąże się z możliwością powikłań?

Lek. Anna Płatkowska-Szczerek: Pamiętajmy, że każda, nawet najmniejsza interwencja w obrębie ludzkiego organizmu niesie ze sobą pewne ryzyko. Jednak w tym przypadku ryzyko powikłań nie jest duże. Najważniejszą kwestią jest odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu, wykonanie wskazanych badań oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Zabieg należy przemyśleć i wykonać go bez pośpiechu, w odpowiednim czasie. Trzeba zostawić sobie kilka dni na regenerację i odpoczynek.
 
A co z seksem? 
 
Lek. Mateusz Kamiński: Po zabiegu należy powstrzymać się od aktywności seksualnej przez około cztery tygodnie. Po tym czasie nie ma już przeciwwskazań, a nawet zalecamy taką aktywność. Wpływa to pozytywnie na ukrwienie przeszczepionych komórek.


Czy w ostatnim czasie zwiększa się popularność tego zabiegu?
 
Lek. Mateusz Kamiński: Jak już wspomniałem wcześniej, wielką rolę odgrywa tu „poczta pantoflowa”. To przez nią szerzą się informacje, że zabiegi tego typu są dostępne, przystępne i bezpieczne. 

 

Anclara Health & Aesthetics
Lek. Anna Płatkowska-Szczerek

Puławska 136 lok. 61, Warszawa
tel. +48 506 44 25 00
www.anclara.pl
@klinika_anclara

@drplatkowska