Róże Gali 2019 odbyły się w Ufficio Primo. Tego wieczoru wręczone zostały statuetki w sześciu kategoriach, a także nagroda specjalna za działalność charytatywną oraz dodatkowa nagroda dla noblistki Olgi Tokarczuk. Wśród gwiazd pojawiły się m.in. Kasia Cichopek i Marcin Hakiel, Grzegorz Markowski, Sandra Kubicka, Borys Szyc z Justyną Jeger-Nagłowską oraz Kamil Nożyński.

Jak to bywa z tego typu wydarzeniami, wszyscy zwracają szczególną uwagę na kreacje gwiazd. Wieczorowe stroje pan nie zawiodły, ale można powiedzieć, że panowie wcale nie odstawali. Większość z nich postawiło na klasyczną elegancję, ubierając się w czarne smokingi, ale nie zabrakło rzecz jasna stylistycznych wyłomów.

Marcin Hakiel pojawił się w niebieskim golfie, marynarce w kratę i spodniach jeansowych. Także Jakub Wesołowski i Michał Mikołajczak woleli skorzystać z zestawienia golfu i garnituru, aniżeli białej koszuli. Leszek Stanek postawił na bardziej streetwearową stylizację, zaś Wojciech Mazolewski na typowo rockowy styl, zwieńczony kowbojskim kapeluszem. Na osobną uwagę zasługuje pisarz Michał Witkowski, który zdecydowanie najbardziej zaszalał pod kątem kolorystycznym, ubierając się w czerwone spodnie i czerwoną kurtkę z grafiką przypominającą logo z językiem The Rolling Stones oraz żółty t-shirt. Taki look byłby w sam raz na Met Galę.

ZOBACZ TEŻ: Met Gala 2020: poznaliśmy motyw przewodni wydarzenia. Wśród współgospodarzy Meryl Streep