Głośny film „RomaAlfonso Cuaróna, który 14 grudnia trafi na platformę Netflix oraz do wybranych polskich kin zdobył m.in. Złotego Lwa na ostatnim Festiwalu Filmów Fabularnych w Wenecji. Na początku stycznia powalczy zaś aż o 3 Złote Globy (nominacje w kategorii Najlepszy film zagraniczny, Najlepszy reżyser oraz Najlepszy scenariusz – również dla Alfonso Cuaróna). Czy tylko dlatego warto go obejrzeć? Absolutnie nie, choć już teraz możemy Wam obiecać, że nie będzie to najprzyjemniejszy seans w Waszym życiu.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Złote Globy 2019: nominacje!

Roma” to wizualny majstersztyk i zwycięzca tegorocznego festiwalu w Wenecji. Film zdobył Brązową Żabę w Konkursie Głównym na zakończonym niedawno festiwalu filmowym Energa Camerimage 2018 w Bydgoszczy. Obraz ten jest jednocześnie najbardziej osobistym z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna. Pamiętacie jego słynną „Grawitację”, w której Sandra Bullock i George Clooney co i rusz gubili się i odnajdywali we wszechświecie? „Roma” opowiada tymczasem historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w Meksyku. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70-tych.

Roma” to kolejne dzieło Cuaróna, który na swój kolejny film kazał czekać całe 5 lat. O meksykańskim reżyserze zrobiło się głośno dzięki głośnemu filmowi „Grawitacja” z 2013 r., na który branża filmowa zwróciła uwagę dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii filmowania, dzięki której hasło „efekty specjalne w kinie” nabrało zupełnie nowego znaczenia. Alfonso Cuaróna jest nie tylko reżyserem obrazu, lecz także autorem fenomenalnych zdjęć do filmu. Za produkcję filmu odpowiada Esperanto Filmoj i Participant Media.

Roma” pojawi się w wybranych kinach i na platformie Netflix już 14 grudnia 2018. Kilka scen z filmu znajdziecie w naszej GALERII--->

Zwiastun filmu obejrzyj poniżej: