Z okazji zbliżającego się zakończenia panowania modelu Ghost, które trwało 10 lat, Rolls-Royce zaoferuje kolekcjonerom limitowaną kolekcję Zenith. Dzięki temu brytyjski producent podkreśli ponadczasową elegancję auta, która jest symbolem współczesnej historii modelu. Co ciekawe, kolekcja Zenith umożliwi wszystkim zainteresowanym wiele opcji personalizacji w ramach programu Bespoke. Ostatnim razem Rolls-Royce sprawił kolekcjonerom gratkę trzy lata temu, przy okazji kolekcji Phantom VII Zenith, która również świętowała koniec bardzo udanego panowania tego modelu. 

Ghost co prawda nie jest największą i najbardziej wystawną limuzyną Rolls-Royce'a, lecz znacząco przyczynił się do osiągnięcia statusu aut superluksusowych przez producenta z Goodwood. Pamiętajmy, że ponad 100 lat temu jeden z modeli zyskał miano "Najlepszego Auta Na Świecie". Od tamtego czasu, aż do 2008 roku, gdy zaprezentowano eksperymentalny 200EX, samochód zyskał już miano ikony wśród jakichkolwiek wyprodukowanych aut. Niesamowicie elegancka i dynamiczna sylwetka od ponad dekady przyciągają uwagę klientów. Dzięki modelowi Ghost, średnia wieku klientów Rolls-Royce'a obniżyła się do 43 lat. Między innymi dzięki temu, model ten stał się autem z największą liczbą sukcesów, spośród wszystkich, które opuściły mury fabryki w Goodwood.

Dyrektor marki Torsten Müller-Ötvös stwierdził, że Ghost jest najbardziej nowoczesnym super-luksusowych sedanem w świecie motoryzacji:

- Kolekcja Ghost Zenith to studium unikalnych cech, które stworzyły pozycję Ghosta jako najbardziej nowoczesnego super-luksusowego sedana, jakiego kiedykolwiek wyprodukowano. Ta unikalna kolekcja tworzy możliwość posiadania samochodu oddziałującego na wyobraźnię. Ghost to model, który odniósł największy sukces, zaś Kolekcja Zenith jest symbolem tego kamienia milowego we współczesnej historii naszej marki.

Kolekcja Ghost Zenith: Co będzie zawierała?

Aby nawiązać do kolekcji Phantom Zenith, stylistyka Ghost Zenith postawi na specjalne dwukolorowe malowanie. Zainteresowani będą mogli między trzema różnymi wersjami kolorystycznymi: Iguazu Blue z Andalusian White, Premiere Silver z Arctic White lub Bohemian Red z Black Diamond, które podkreślają wszechstronność modelu.

W środku Ghosta Zenith każdy odnajdzie kawałek dzieła sztuki! A to poprzez stworzenie specjalnego rysunku technicznego, który został podzielony na 50 kawałków - po jednym na każdy egzemplarz. To nie wszystko. Kaletnicy dali popis swoich umiejętności i na siedzeniach znajdą się zdobienia inspirowane oryginalnym modelem Silver Ghost z 1907 roku. 

Spadające Gwiazdy? Bardzo proszę. Słynna podsufitka zaprezentuje pasażerom motyw "Shooting Star". Dodatkowo do wyboru będą różne opcje wykończenia: drewno, techniczne włókno, bądź fornir. 

Tym, co uczni kolekcję Zenith Ghost tak wyjątkową, będzie użycie pamiątkowej sztabki stworzonej z figurki Spirit of Ecstasy. Płytka ta będzie podkreśli pochodzenie modeli. 

Zainteresowani, spieszcie się! Rolls-Royce już niedługo skończy przyjmować zamówienia.