Bob's Watches i Southeby's: "The drivers collection"

Wspólna kolekcja została stworzona w celu wystawienia jej na aukcję. Nie będą to jednak zwykłe licytacje. W Kalifornii w dniach 14-17 sierpnia odbędzie się aukcja superluksusowych przedmiotów. Concours d'Elegance gościć będzie niezwykle rzadkie i zabytkowe samochody i jeszcze rzadsze zegarki. Co zobaczymy na aukcji?

Przede wszystkim owoc kooperacji Bob's Watches i Southeby's, czyli "The drivers collection". Do każdego wystawionego pod licytację auta zostanie analogicznie powiązany z nim zegarek. I tak na przykład pojawią się m.in.  oryginalny Aston Martin DB5s, znany z "Goldfingera" i "Thunderball" wyceniany na około pięć milionów dolarów, Ford GT40 Roadster z 1965 roku (9 milionów dolarów), Ferrari 250 GT Berlinetta z 1962 roku (około 10 milionów dolarów), a także McLaren F1 'LM-Specification', który będzie do kupienia za (uwaga) ok 23 miliony dolarów!

A co z zegarkami? Te idealnie dopełnią wystawiane auta. Na przykład w parze z Astonem Martinem DB5s licytacji będzie podlegać Rolex Submariner, znany z pierwszych filmów o Agencie 007.

Zegarek ten nosił odtwórca roli Jamesa Bonda, Sean Connery, a także Steve McQueen, dla którego był to jeden z ulubionych zegarków. Szacowana cena, za którą sprzeda się Submariner, to między 180 a 280 tys. dolarów. Para idealna, prawda? Tym bardziej, że zegarek pochodzi z osobistej kolekcji Paula Altieriego, jednego z najsłynniejszych kolekcjonerów Rolexów:

- Ciężko odnaleźć taki zegarek, lecz najlepsze kolekcje zmieniają się i ewoluują w miarę upływu czasu. W naszej czwartej kolaboracji z Southeby's chcieliśmy zaoferować niesamowite rarytasy, które idealnie dopełnią się z licytowanymi autami. Dodam, że we wspólnej kolekcji znalazł się chociażby Rolex Daytona Paula Newmana, który będzie wystawiony razem z Ferrari 250 GT - powiedział Altieri.

Co jeszcze znajdzie się w kolekcji? Oprócz masy klasycznych Rolexów, Bob's Watches dorzuci także Omegę Speedmasters, Heuera Autavie i Patek Philippe Nautilus. Będzie z czego wybierać. Po zapowiedzi tej aukcji nie mamy już więcej wątpliwości, że klasyczny zegarek i piękny, stary samochód to połączenie absolutnie idealne!