Golf, turniej Bentley Golf Invitational, 30-31 sierpnia

Na początek przedstawiamy wam wydarzenie, które odbędzie się premierowo w naszym kraju. Pomiędzy 30-31 sierpnia 2021 r. oglądać będzie można pierwszą polską edycję Bentley Golf Invitational. Rywalizacja będzie trwała dwa dni na gościnnym polu golfowym Sand Valley Resort. Zawodnicy będą mieli szanse spędzić czas pod znakiem luksusowych samochodów i sportowej rywalizacji. Zaangażowanie marki Bentley w rywalizację sportową sięga początków jej istnienia. Golf w swoim duchu doskonale uosabia wartości zakorzenione w brytyjskim charakterze marki. Efektem tej symbiozy jest m.in. limitowana, ekskluzywna linia kijów golfowych Bentley Golf, którą firma z Crewe uczciła dwa lata temu 100-lecie swojego istnienia.

Rywalizacja w turnieju będzie toczyć się w klasyfikacji stableford netto w trzech grupach handicapowych oraz w klasyfikacji stroke play brutto. Nagrody dla laureatów najwyższych miejsc oraz dołków konkursowych przewidziano zarówno po pierwszej, jak i po dwóch rundach. Będą to zarówno nagrody rzeczowe z golfowej i lifestyle’owej kolekcji marki Bentley, jak i nagroda główna – wizyta w słynnych na całym świecie zakładach produkcyjnych Bentleya w Crewe w Cheshire. 

Tenis, US Open, 30 sierpnia-12 września

US Open to czwarty i ostatni turniej wielkoszlemowy w roku kalendarzowym, oficjalnie traktowany jako otwarte Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w tenisie ziemnym. US Open poprzedzany jest sześciotygodniową serią turniejów na twardych kortach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W męskich rozgrywkach są to obecnie turnieje w Atlancie, Waszyngtonie, Toronto lub Montrealu (co roku naprzemiennie), Cincinnati i Winston Salem. Tenisistki rywalizują z kolei na turniejach w San Jose, Waszyngtonie, również Toronto lub Montrealu, Cincinnati oraz Nowym Jorku. Co ciekawe, US Open może pochwalić się największą liczbą rozegranych edycji spośród wszystkich turniejów wielkoszlemowych. 

W tym roku wśród panów oczy zwrócone będą przede wszystkim na Djokovica, który w tym sezonie wygrał Australian Open, French Open i Wimbledon. Zainteresowanie Serbem byłoby jeszcze większe, gdyby udało mu się wygrać turniej rozgrywany w ramach Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przegrywając z Alexandrem Zverevem w półfinale singla mężczyzn Novak przekreślił swoje szanse na zdobycie tzw. „złotego szlema", czyli nieoficjalnego tytułu przyznawanego zawodnikowi, który zwyciężył we wszystkich turniejach wielkoszlemowych i zdobył złoty medal na IO. W turnieju kobiet wiele oczekuje się m.in. od Naomi Osaki, która opuściła dwa ostatnie turnieje Wielkiego Szlema.

F1, Grand Prix Włoch, 12 września

Dla fanów najszybszych wyścigów samochodowych wydarzenie rozgrywane na włoskiej Monzy jest prawdziwym świętem. Swoją popularność tor zyskał między innymi dzięki niezwykle długim prostym odcinkom, które pozwalają kierowcom sprawdzić maksymalne osiągi swoich maszyn. Ta niezwykła wyścigowa pętla została otwarta w 1922 roku jako jeden z trzech pierwszych torów wyścigowych na świecie. Monza ma jednak także swoje niebezpieczne oblicze. Ze względu na osiągane przez kierowców prędkości i niewielkie przestrzenie na zakrętach włoski tor obfituje w kolizje i wypadki.

Ten sezon F1 obfituje w wiele emocji. Przypomnijmy, że na półmetku sezonu Lewis Hamilton zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców i zdaje się pewnie zmierzać po kolejny tytuł Mistrza Świata. Jednak tuż za nim znajduje się Max Verstappen, który na ten moment zdaje się jedynym kierowcą, który jest w stanie rywalizować z Hamiltonem. Trzecie miejsce zajmuje Lando Norris reprezentujący barwy Maclarena, ale jego strata do prowadzącego duetu jest wyraźna. W klasyfikacji konstruktorów Mercedes prowadzi przed Red Bull Racing Honda, a trzecie miejsce zajmuje Ferrari. 

Boks, pojedynek Tyson Fury - Deontay Wilder, 9 października

Kibice bokserscy jeszcze kilka miesięcy temu z niecierpliwością czekali na „walkę stulecia”, którą miał być pojedynek Tysona Fury'ego z Anthonym Joshuą. Okazało się jednak, że aby do tego starcia doszło, Fury musi jeszcze raz udowodnić swoją wyższość nad Deontayem Wilderem.

Zaplanowana na 9 października walka będzie trzecią pomiędzy wspomnianymi pięściarzami – w pierwszej ogłoszono remis, z drugiej zwycięsko wyszedł „Król Cyganów”. I tym razem jest on faworytem, bo Wilder – choć posiada imponujący bilans – to bokser z wieloma ograniczeniami, które wyszły na pierwszy plan w poprzedniej walce obu panów. Fury nie powinien jednak być zbyt pewny siebie, bo historia boksu zna wiele przypadków, gdy wyżej notowany zawodnik padał na deski po niespodziewanym ciosie – wystarczy wspomnieć chociażby sensacyjnie zakończoną walkę pomiędzy Lennoxem Lewisem a Hasimem Rahmanem. A czego jak czego, ale siły ciosu Wilderowi z pewnością nie brakuje!

Inspiracji do zwiedzania najciekawszych wystaw w Europie dostarcza właściciel salonów Bentley Warszawa i Bentley Katowice.