Wciąż nie wiemy kiedy tenisiści wrócą na kort, ale jeśli to zrobią, to niestety zabraknie wśród nich Rogera Federera. Szwajcar leczy kontuzję, po której w lutym musiał się poddać atroskopii kolana. Niestety rekonwalescencja mocno się przedłuży. O tym, że dwudziestokrotny zdobywca Wielkiego Szlema wciąż nie może wrócić zdrowia informował ostatnio w wywiadzie dla telewizji SRF, Severin Luthi, jego długoletni współpracownik.

– Roger nie zdrowieje tak szybko, jak się spodziewaliśmy. Przez dwa tygodnie postęp w jego rekonwalescencji był wolniejszy, pojawiły się małe komplikacje, ale teraz wszystko przyspieszyło – powiedział.

Okazuje się, że sprawa jest na tyle poważna, że Szwajcar zdecydował się nie wracać na korty, gdy sezon zostanie wznowiony. „Drodzy Fani. Mam nadzieję, że jesteście bezpieczni i zdrowi. Moja rehabilitacja nie przebiegła pomyślnie, dlatego musiałem ponownie przejść artroskopię prawego kolana. Podobnie, jak w 2017 roku, planuję poświęcić czas, by być w pełni gotowym na grę na najwyższym poziomie. Będzie mi brakować fanów i tenisa, ale już wybiegam myślami do początku sezonu 2021” – napisał Federer w mediach społecznościowych.

Federer zaczął ten rok całkiem dobrze – doszedł do półfinału Australian Open, ale już po ćwierćfinale tamtego turnieju wiadomo było, że tenisista nabawił się jakiegoś urazu. Niestety cała ta sytuacja pokazuje, że wiek Szwajcara zaczyna coraz bardziej dochodzić do głosu – w przyszłym roku w sierpniu skończy 40 lat. Mało który zawodnik z najwyższego szczebla kontynuował karierę jeszcze w czwartej dekadzie swojego życia.

Federer od kilku lat bardzo mądrze zarządza swoją karierą, grając na wybranych turniejach, ale czasu też nie oszuka. Niepokój budzi fakt, że musiał po raz drugi przejść operację. Miejmy nadzieję, że jego zdrowie szybko wróci do normy. Sprawa jest dla niego o tyle korzystna, że od połowy marca za sprawą pandemii koronawirusa tenisowy sezon jest wstrzymany, więc nie straci aż tak wiele punktów z powodu swojej absencji.

ELLE MAN POLECA: Magia Wielkiego Szlema. Co musisz wiedzieć o najważniejszych turniejach światowego tenisa?

ZOBACZ: Ranking najlepiej zarabiających sportowców dekady. Ronaldo przed Messim. Kto na szczycie?

CZYTAJ: Koronawirus 2020: Novak Djokovic ostro krytykowany za swoje poglądy na temat szczepienia na COVID-19