Federer wciąż ma problemy zdrowotne

Sezonu 2021 Roger Federer z pewnością nie zaliczy do udanych. Utytułowany Szwajcar, który w dorobku ma rekordowe 20 tytułów wielkoszlemowych, wystąpił w zaledwie pięciu turniejach: w Doha (ćwierćfinał), Genewie (druga runda), Paryżu podczas French Open (czwarta runda), Halle (druga runda) oraz Wimbledonie, gdzie w 1/4 finału uległ Hubertowi Hurkaczowi. Po dość dotkliwej porażce z najlepszym polskim tenisistą, 40-latek nie był widziany na korcie. Zrezygnował z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio oraz wstępów poprzedzających US Open, czyli Toronto i Cincinnati. W niedzielę „Maestro” przekazał swoim fanom kolejną smutną wiadomość. 

Roger Federer nie zagra już w 2021 roku 

Były lider rankingu poinformował w materiale wideo, że będzie musiał przedwcześnie zakończyć sezon. Federer wciąż odczuwa skutki kontuzji prawego kolana i by w pełni wrócić do zdrowia, jest zmuszony poddać się trzeciej – na przestrzeni ostatnich 19 miesięcy – operacji. Szwajcarski tenisista wierzy jednak, że zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty i będzie mógł ponownie walczyć o największe cele, choć na razie nie podaje konkretnego terminu powrotu do rywalizacji.

„Przeprowadziłem wiele badań kontrolnych z lekarzami, uzyskując wszystkie informacje na temat kolana, którego uraz odnowił mi się podczas sezonu na kortach trawiastych i Wimbledonu. (...) Niestety przekazali mi, że w perspektywie średnio- i długoterminowej, aby poczuć się lepiej, będę potrzebować operacji. Postanowiłem to zrobić” – oznajmił. Będę chodzić o kulach przez wiele tygodni. Będę także poza grą przez wiele miesięcy, więc będzie to oczywiście pod pewnymi względami trudne. Ale jednocześnie wiem, że to słuszne, ponieważ chcę być zdrowy, chcę znowu biegać i chcę dać sobie promyk nadziei na powrót do touru w jakiejś formie” – dodaje. 

Roger Federer to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w historii dyscypliny, W swoim dorobku ma 103 wygrane turnieje rangi ATP, w tym 20 wielkoszlemowych. Jest mistrzem olimpijskim w grze podwójnie z Pekinu oraz srebrnym medalistą w singlu z Londynu. Przez 310 tygodni przewodził stawce tenisistów. Aktualnie plasuje się na dziewiątym miejscu w światowym rankingu.