„Rocketman” przedstawia żywot Eltona Johna od czasu jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po stanie się wielką gwiazdą w latach 70. Nie jest to jednak typowa biografia, bowiem twórcy pokazali ją również z perspektywy fantazji. W niemałym stopniu skupiają się na współpracy Johna z jego największym wspólnikiem – Berniem Taupinem, autorem tekstów do utworów z tak świetnych albumów, jak „Goodbye Yellow Brick Road”.

CZYTAJ TEŻ: Pierwszy zwiastun „Rocketman”- filmu o Eltonie Johnie. Wow!

Oprócz Tarona Egertona wcielającego się w muzyka, w filmie występują m.in. Jamie Bell, Richard Madden i Bryce Dallas Howard. Reżyserem obrazu jest Dexter Fletcher, który dokończył „Bohemian Rhapsody” po zwolnieniu Bryana Singera.

Jedną z najważniejszych kwestii w kręceniu „Rocketmana” było oddanie szalonego wizerunku Eltona Johna. Gdy muzyk osiągnął wielką sławę w latach 70., stał się prawdziwym kolorowym ptakiem, uwielbiającym nosić szalenie ekstrawaganckie stroje (kombinezony ozdobione cekinami, futrzane płaszcze czy okulary inkrustrowane kryształami górskimi). Zadanie odwzorowania stylu twórcy „Your Song” spadło na barki kostiumografa Juliana Daya, który pracował również przy „Bohemian Rhapsody”. Patrząc na film, można powiedzieć jedno – ta sztuka udała mu się jak najbardziej.

Oto 5 najlepszych stylizacji z filmu inspirowanych prawdziwymi strojami Eltona Johna:

Diabelski strój

To bez wątpienia jeden z najbardziej uroczo absurdalnych kostiumów w filmie. Jasnopomarańczowa kolorystyka w połączeniu z długimi rogami daje niezwykle zabawny efekt, a przy tym ma sporo z ducha glamrockowych szaleństw lat 70.

Baseballowy strój

Elton John przywdział na siebie strój zespołu baseballowego Los Angeles Dodgers, gdy zagrał dwa wyprzedzane koncerty na ich stadionie w 1975 roku. W filmie pojawia się jego wersja, ale zamiast cekinów z oryginalnego kostiumu, tutaj mamy kryształy Swarovskiego.

Kurtka z piórami i szalone okulary

W filmie nie mogło zabraknąć też repliki białej kurtki z piórami i okularów, które tak mocno wyróżniają Eltona na tle innych wykonawców.

Strój kurczaka

W jednej ze scen w filmie widzimy aktora przebranego w multi kolorowy strój kurczaka, mającego także na głowie pióra na irokeza. Oczywiście Elton nosił coś bardzo podobnego w latach 70.

Kimono

Elton John pojawia się w kimono na okładce jednej ze swoich składanek największych hitów. Kostiumograf nie mógł nie skorzystać z takiej wskazówki. Stworzył kimono, które jest mocno ekscentryczne i kiczowate, ale przy okazji perfekcyjne dopasowane do wyglądu filmu.

Oczywiście tych strojów można by wyciągnąć znacznie więcej z filmu (chociażby szereg barwnych marynarek), ale cała frajda w tym, by je odkrywać samemu w kinie. „Rocketman” zebrał bardzo dobre recenzje (dużo lepsze niż „Bohemian Rhapsody”), co powinno być niemałą zachętą do sprawdzenia filmu. Warto już dla samej muzyki i stylizacji.

CZYTAJ TEŻ: Moda na kinowe biografie muzyków rozkręciła się na całego. Swojego filmu doczeka się Boy George