Aplikacje do korekty zdjęć: 1998 Cam

Aplikacja, która powstała z myślą o wszystkich miłośnikach zdjeć z lat 90. Pamiętacie ten efekt minimalnego rozmycia, który dawały filmy w aparatach analogowych? Twórcy aplikacji postarali się przenieść go w świat fotografii cyfrowej i trzeba przyznać, że wyszło im to całkiem nieźle. Na wykonane smartfonem zdjęcia możemy nałożyć jeden z szerokiej palety filtrów postarzających, a także ręcznie ustawić barwy na zdjęciu. Fajnym dodatkiem dla nostalgicznych użytkowników jest opcja dodania cyfrowej daty bezpośrednio na zdjęciu. Zupełnie jak w czasach dzieciństwa!

Aplikacje do korekty zdjęć: TouchRetouch

Zdarzyło wam się kiedyś zrobić doskonałe zdjęcie, którego efekt psuje jeden niepasujący do kompozycji element? Ta prosta aplikacja świetnie sprawdzi się w takich wypadkach. Po wgraniu do niej zdjęcia można ręcznie zaznaczyć elementy, których chcielibyśmy się pozbyć, a program przeprowadzi nas krok po kroku przez proces retuszu. Aplikacja jest płatna, ale po tym jak zobaczyliśmy co potrafi, możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że opcje, które oferuje są warte niskiej ceny. 

Aplikacje do korekty zdjęć: Adobe Photoshop Express

Mobilna wersja najpopularniejszego programu do edycji zdjęć. Jeśli szukacie programu z prostym interfejsem, który pozwoli w łatwy sposób edytować zdjęcie zrobione smartfonem. aplikacja od Adobe powinna przyciągnąć waszą uwagę. Jeśli wasze fotografie mają niewielkie skazy takie jak szumy czy rozmycie, w tym programie pozbędziecie się ich w ciągu zaledwie kilku kliknięć. Wyjątkowo dobrze działa w niej tworzenia kolarzy ze zdjęć, które później będą mogły ozdobić wasz Instagram. 

Aplikacje do korekty zdjęć: Snapseed

Nie bez przyczyny „Snapseed" to jedna z najpopularniejszych aplikacji w kategorii edycji zdjęć. Użytkownicy oceniający aplikację podkreślają, że jej największą zaletą jest prostota obsługi i możliwość zaawansowanej edycji zdjęć. W programie można zarówno skorzystać z jednego z gotowych filtrów, jak i samodzielnie pobawić się edycją. Dużą zaletę aplikacji jest fakt, że jest całkowicie darmowa. 

Aplikacje do korekty zdjęć: Light Meter

Prawdziwa gratka dla nieco bardziej zaawansowanych miłośników fotografii, którzy wiedzą, że podstawą dobrze wykonanego zdjęcia jest odpowiednie światło. Aplikacja wykorzystuje umieszczone w smartfonie technologie i oferuje dokładny pomiar światła zastanego. Program będzie pomocy także przy obliczeniu czasu ekspozycji, gdy mamy odczyt z luksomierza.

WIĘCEJ APLIKACJI: Jedziesz na wakacje samochodem? Te 5 aplikacji musi znaleźć się na twoim smartfonie

ZOBACZ TEŻ: Pływanie to idealny sposób na powrót do formy. Sprawdź, czego potrzebujesz przed pierwszą wizytą na basenie

ELLE MAN POLECA: Sezon rowerowy w pełni! Sprawdź, jakich akcesoriów potrzebujesz do przyjemnej i bezpiecznej jazdy