Nie będzie żadnej przesady w stwierdzeniu, że superbohaterzy są dominującą siłą w świecie filmu. Wystarczy wspomnieć, że  franczyza Marvel Cinematic Universe doczekała się już 21. filmów, które wspólnie zarobiły ponad 18 miliardów dolarów. Jeden z nich przekroczył dwa miliardy zysku na całym świecie („Avengers: Wojna bez granic”), a sześć innych – miliard. Można śmiało zakładać, że ten sam los podzieli gorąco oczekiwany „Avengers: Koniec gry” , będący zwieńczeniem historii, która swój filmowy początek miała w 2008 roku za sprawą pierwszego „Iron Mana”.

Z okazji nadchodzącej premiery nowych Avengersów, Adam Lapko, grafik i ilustrator pochodzący z Gliwic, wpadł na świetny pomysł, aby w rolach superbohaterów obsadzić polskich aktorów. Tym samym możemy zobaczyć, jak prezentuje się Robert Więckiewicz jako Iron Man, Piotr Stramowski jako Kapitan Ameryka, Maciej Musiał jako Spider-Man, Tomasz Karolak jako Wong, Michał Milowicz jako Thor, Andrzej Grabowski jako Nick Fury i Jarosław Boberek jako Hulk.

Grafiki spełniają swoje zadanie – rodzimi aktorzy wyglądają niezwykle komicznie we wdziankach superbohaterów. Palmę pierwszeństwa w tej kategorii dzierżą chyba Karolak jako Wong, Milowicz jako Thor i Grabowski jako Fury. O ile w przypadku dwóch ostatnich postaci nie ma złudzeń (Chris Hemsworth i Samuel L. Jackson są bezkonkurencyjni w tych rolach), to przy Karolaku i Benedictie Wongu nie ma zbyt wielkiej różnicy – równie dobrze to polski aktor mógłby grać tego bohatera w MCU.

„Po studiach graficznych i wielu latach pracy w zawodzie potrafię zilustrować każdą, nawet najśmielszą wizję. Moją specjalnością jest ilustracja, ale param się też projektowaniem logo i identyfikacji wizualnej. Zwykle posługuję się technikami cyfrowymi (digital painting, wektor, modelowanie 3D), ale klasyczne metody, jak rysunek i malarstwo, też nie są mi obce” – pisze o sobie Adam Lapko na Facebooku. Jak widać wyznanie związane z najśmielszą wizją jest jak najbardziej prawdziwe.

„Avengers: Koniec gry” – kiedy premiera?

Przypomnijmy, że film wieńczący historię całego filmowego Uniwersum Marvela trafi do polskich kin 25 kwietnia 2019 roku. Zapowiada się prawdziwie epickie dzieło – produkcja trwa 3 godz. i 2 min, co czyni go najdłuższą ze wszystkich dotychczasowych. Reżyserami obrazu są Joe i Anthony Russo, zaś scenarzystami Christopher Markus oraz Stephen McFeely – ta sama ekipa, co pracowała przy „Avengers: Wojna bez granic”. W filmie zagrają m.in. Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Chris Evans, Benedict Cumberbatch, Mark Ruffalo, Elizabeth Olsen, Sebastian Stan czy Scarlett Johansson.