Wczoraj studio Warner Bros. poinformowało w oświadczeniu, że jeden z członków produkcji „The Batman” ma koronawirusa, ale nie podano jednak nazwiska. To oczywiście było wystarczającą przyczyną, by wstrzymać tymczasowo plan zdjęciowy. Teraz już wiemy za sprawą m.in. „Vanity Fair”, że chodziło o Roberta Pattinsona. Na razie nie wiemy nic na temat stanu zdrowia aktora.

Zdjęcia do filmu wznowiono w miejscowości Leavesden (na północ od Londynu) zaledwie trzy dni temu, więc można powiedzieć, że twórcy naprawdę mają ogromnego pecha. W końcu od połowy marca plan zdjęciowy był zawieszony z powodu pandemii. A przecież wcześniej też było mnóstwo zawirowań – pierwotnie Batmana miał grać Ben Affleck. Aktor miał także wyreżyserować obraz, ale porzucił projekt. Gdy ogłoszono, że Pattinson wcieli się w tytułową rolę, to wielu fanów nie przyjęło tej wiadomości zbyt dobrze.

Później były problemy z obsadzeniem reżysera. Przewinęło się nawet nazwisko Ridleya Scotta. Ostatecznie Warner Bros. wybrało Matta Reevesa, znanego z „Pozwól mi wejść”, „Ewolucji planety małp” i „Wojny o planetę małp”. Reżyser zdradził, że jak na razie nakręcono tylko ¼ filmu, więc jest jeszcze bardzo dużo pracy przy nim. Przykra sprawa z Pattinsonem tylko opóźnia skończenie projektu i, co gorsza, może mieć wpływ na datę premiery. Obecnie „The Batman” ma trafić do kin w październiku 2021 roku, ale nie jest to pewny termin. Mamy nadzieję, że aktor szybko wyzdrowieje i prace na planie zostaną wznowione.

„The Batman”: fabuła i obsada

Fabuła „The Batman” ma przedstawiać drugi rok Bruce’a Wayne’a jako Batmana. Matt Reeves zdradził, że przy kręceniu filmu główną inspiracją był „Chinatown” Romana Polańskiego. „Jake Gittes prowadzi tam śledztwo w sprawie serii zbrodni i odkrywa, jak głęboko sięga korupcja w Los Angeles. W tym sensie The Batman jest więc klasycznym filmem noir. Seria morderstw, które bada Batman, jest pod tym względem bardzo podobna” – wyjaśnił. Wspomniał także o inspiracjach „Francuskim łącznikiem” oraz „Taksówkarzem”.

Warto wspomnieć, że już sama obsada „The Batman” robi wrażenie.  Oprócz Pattinsona na ekranie zobaczymy Colina Farrela jako Pingwina, Jeffreya Wrighta jako komisarza Jima Gordona, Zoe Kravitz jako Kobietę-Kot, Paula Dano jako Człowieka-Zagadkę, Andy’ego Serkisa jako Alfreda Pennywortha, Johna Turturro jako Carmine’a Falcone’a oraz Petera Sarsgaarda w na razie określonej roli.

Przypomnijmy, że Pattinson nie jest jedynym znanym aktorem, który zaraził się ostatnio koronawirusem. Wczoraj pisaliśmy o Dwaynie „The Rock” Johnsonie, który wraz z rodziną przeszedł chorobę.

ZOBACZ TEŻ: Dwayne „The Rock” Johnson wyznał, że chorował na koronawirusa. Jak się czuje aktor?

CZYTAJ: „The Batman”: pierwsza zapowiedź filmu z Robertem Pattinsonem. Jest klimat!

ELLE MAN POLECA: „Tenet”: widzieliśmy nowy film Christophera Nolana. Warto iść do kina? [WIDEORECENZJA]