Zanim Krzysztof Piątek zaczął robić furorę we Włoszech, Robert Lewandowski nie miał żadnego rywala wśród naszych piłkarzy, jeśli chodzi o uznanie i rozpoznawalność na świecie. Jednak odkąd Piątek zaczął regularnie strzelać najpierw dla klubu Genoi, a potem A.C. Milan, sprawa uległa zmianie. W nocy z wtorku na środę polskiego czasu jego drużyna zmierzy się w Kansas z Bayernem Monachium. Dla Rossonerich będzie to pierwszy występ pod wodzą Marco Giampaolo.

Warto przypomnieć, że Krzysztof Piątek był swego czasu nazywany drugim Lewandowskim. Tak sądził o nim Michał Probierz, trener Cracovii. 24-latek jeszcze w czasach, gdy grał w Młodej Ekstraklasie w Zagłębiu Lubin, oglądał w telewizji mecze „Lewego” w Borussii Dortmund. Zapamiętywał, jak ustawiać się na boisku, grać tyłem do bramki, a później stosował to na treningu. Gdy pojawił się na pierwszym zgrupowaniu reprezentacji, podpytywał napastnika Bayernu o pracę na siłowni i grę z przodu.

Nawet gdy na przełomie 2018/2019 roku Włochy i polscy kibice oszaleli na jego punkcie (włoskie media nadały mu wówczas przydomek „Il Pistolero”), powtarzał, że Robert jest dla niego mistrzem, a on ma jeszcze wiele do poprawy. Jednak trudno na tę chwilę stwierdzić, czy będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której uczeń przerośnie swojego mistrza, bowiem Lewandowski ani myśli spoczywać na laurach. W sezonie 2018/19 strzelił 22 bramki, zdobywając po raz czwarty koronę króla strzelców Bundesligi. Również po raz czwarty okazał się najlepszy w ilości bramek w Pucharze Niemiec (strzelił 7 goli).

Piątek z kolei w lidzie włoskiej zdobył 22 bramki, co dało mu 3. miejsce wśród najlepszych strzelców. Bezkonkurencyjny okazał się za to w Pucharze Włoch, gdzie zdobył 8 bramek w 5 meczach. „Il Pistolero” był też najskuteczniejszym graczem w reprezentacji Polski. To wszystko sprawia, że bardzo ciekawe zapowiada się mecz, w którym wystąpią w roli boiskowych rywali.

Bayern – Milan. Gdzie oglądać mecz?

Mecz Bayern Monachium – A.C. Milan w International Champions Cup zostanie rozegrany w nocy z wtorku na środę (23-24 lipa). Transmisja na żywo rozpocznie się o godzinie 3 nad ranem polskiego czasu. Mecz obejrzymy na antenie Polsatu Sport. Z kolei stream online znajdziemy w usłudze Ipla.