„Kosmiczny wykop”, bo tak będzie się nazywała produkcja, to animacja przeznaczona dla całej rodziny. Głównym bohaterem kreskówki jest międzynarodowa gwiazda piłki nożnej – Robert Lewandowski. Dlaczego piłkarz zdecydował się wziąć udział w tym projekcie?

- To dla mnie miłe wyróżnienie, że mogę użyczyć swój wizerunek do animacji dla dzieci, której głównym przekazem mają być ważne wartości, takie jak: przyjaźń, szacunek czy empatia. Sam jestem ojcem i widzę, jak mało powstaje teraz kreskówek z ciepłym i pozytywnym przekazem, dlatego tym bardziej cieszę się, że w taki sposób mogę uczestniczyć w tak fajnym projekcie. - odpowiada Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski w serialu animowanym „Kosmiczny wykop”

Już dziś wiemy, że „Kosmiczny wykop” będzie połączeniem science fiction z tematyką sportu.  Otóż animacja zabierze widzów do Galaktycznej Ligi, na mistrzostwa w piłce nożnej nie z tego świata. Na planetę Spaceball – kosmiczną mekkę futbolu – pewnego dnia trafia Robert Lewandowski, jeden z najlepszych piłkarzy na Ziemi. Gwiazda sportu otrzyma specjalne zadanie do wykonania – musi poprowadzić do zwycięstwa drużynę złożoną z bardzo nietypowych zawodników.

Serial animowany to efekt pracy TVN oraz Studio Orange Animation przy wykorzystaniu animowanego wizerunku Roberta Lewandowskiego. Za reżyserię i scenariusz projektu odpowiada Bartosz Kędzierski, który wraz z producentem Pawłem Pewnym odpowiadają za sukces „Włatców Much”. Tym razem ich ekipa stworzyła opowieść dla widza w każdym wieku, a zwłaszcza tego najmłodszego w wieku od 6 do 12 lat. „Kosmiczny wykop” to kreskówka o kulisach najpopularniejszego na świecie sportu, ale przede wszystkim o uniwersalnych wartościach, takich jak przyjaźń, lojalność, tolerancja, empatia. Za rysunki do produkcji odpowiada David Szatarski.

„Kosmiczny wykop” - gdzie i kiedy obejrzysz?

Na pierwszą odsłonę animacji przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Pierwszy sezon (26 krótkometrażowych odcinków) „Kosmicznego wykopu” obejrzymy niestety dopiero po wakacjach, we wrześniu. Serial pojawi się wówczas antenie TVN i Siódemki oraz w ofercie Playera. Takiej produkcji sukces wróżymy w ciemno. I to sukces kosmiczny!