Robert Lewandowski przedłużył swój kontrakt do 2023 roku. – Bayern stał się moim domem. W Monachium czujemy się z rodziną bardzo dobrze. Jestem przekonany, że wiele osiągniemy w ciągu najbliższych kilku lat. Bayern jest jednym z trzech największych klubów na świecie, mamy znakomity zespół. Jestem dumny z bycia częścią tej drużyny – wyznał Lewandowski, cytowany na oficjalnej stronie klubu. Poprzednia umowa sportowca obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku.

Ten ruch nie jest zaskakujący w świetle tego, co ostatnio wyprawia Robert Lewandowski. Piłkarz w pierwszej kolejce Bundesligi zdobył dwie bramki w zremisowanym 2:2 przez Bayern spotkaniu z Herthą Berlin, zaś później zanotował hat-tricka w ostatnim, sobotnim meczu przeciwko Schalke. Tak dobrego startu Lewandowski jeszcze nie miał.

CZYTAJ TEŻ: Szaleństwo „Lewego”. Nasz kapitan notuje rekordowy początek sezonu!

Piłkarz w poprzednim sezonie został królem strzelców ligi z 22 bramkami. Polak od czterech kolejnych sezonów strzela przynajmniej do 40 goli we wszystkich rozgrywkach. Jest obecnie najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi – ma na koncie łącznie 202 gole. Takie statystyki muszą robić wrażenie. Teraz on sam i wszyscy kibice życzą sobie, by przeniósł swoją skuteczność także do rozgrywek Ligi Mistrzów.